Žemės ūkio atliekų tvarkymas


Zemes ukio atliekos. Atlieku tvarkymas zemes ukyje. Buitiniu atlieku tvarkymas referatas. Zaliosios atliekos referatas. Žaliųjų atliekų tvarkymas. Siuksliu rusiavimas skaidres. Trasu atlieku tvarkymo subsidijos. Gyvulininkys. Zemes ukio atlieku perdirbimas. Eutrofikacija referatai.

Įvadas. Mėšlo tvarkymas. Pesticidų tvarkymas. Žaliosios atliekos ir jų tvarkymas. Žaliųjų atliekų kompostavimas. Pjuvenų panaudojimas kurui. Šiaudų panaudojimas kurui. Augalų biomasė – žaliava biokurui. Išvados. Literaūros sąrašas.

Esant ribotam kiekiui dirbamos žemės, kaip kad šioje pla¬ne¬toje, yra skirtumas, ar auginami augalai vartojami tiesiogiai žmo¬gaus, ar sušeriami gyvūnams, kuriuos vėliau suvalgo žmonės.

Kad mėsoje susidarytų 1 kilogramas baltymų, gyvūnas iš pašaro jų turi gauti maždaug 10 kilogramų. Panašus santykis galioja ir ener¬gijos kiekiui t.y. kalorijoms maiste. Likusios devynios dalys daž-niausiai panaudojamos gyvūno funkcijoms: judėjimui, šilumos palaikymui, medžiagų apykaitai, kvėpavimui ir t.t.

Dauguma žemdirbystės šakų į aplinką išskiria vienokias ar ki¬tokias medžiagas. Gyvulininkystės atveju, tai  gyvūnų srutos, iš¬matos, trąšos pašarų auginimui. Trąšos sukelia vandens eutrofi¬ka¬ciją (fosforo ir azoto junginių koncentracijos padidėjimą van¬dens telkiniuose). Tai keičia aplinkos sąlygas į tokias, kur vienos rū¬šys sunkiai išgyvena, o kitos, tokios kaip įvairūs dumbliai, spar¬čiai plinta. Tūkstantmečio Ekosistemos Įvertinimas, didžiausias iki šiol vykdytas planetos „sveikatos patikrinimas“, kurį vykdyti Jung¬tinės Tautos baigė 2005 metais, nustatė, kad maisto medžiagų ga¬mybos masto didėjimas ir eutrofikacija yra viena iš labiausiai pa¬plitusių aplinkosaugos problemų.

Vienas vietinių aplinkos problemų, sukeltų gyvulininkys¬tės, pavyzdžių yra didelė nitratų koncentracija gruntiniuose vande¬ny¬se, dėl kurios vanduo tampa nebetinkamas gerti. Nitratai yra vie-na iš vėžinių susirgimų priežasčių. Jie susidaro, kai į aplinką nu¬teka dideli azoto kiekiai. Intensyvi gyvulininkystė reiškia didelį kie¬kį gyvūnų, kurie išskiria šlapimą bei išmatas, mažame plote augina.

Kita problema, kurią sukelia dideli kiekiai šlapimo ir išma¬tų, tai amoniako išskyrimas į orą. Amoniakas sukelia neigiamą po¬veikį aplinkai  dideli šio chemikalo kiekiai silpnina medžius ir da¬ro juos pažeidžiamus nepalankioms oro sąlygoms.

ES bando kontroliuoti trąšų išskyrimą į aplinką  jos aplin¬ko¬saugos subsidijos skiriamos atsižvelgiant į ūkininko pastangas sumažinti trąšų patekimą į vandenis, pavyzdžiui, neišplečiant lau-kų iki pat upės kranto.

Darbo tikslas: išanalizuoti žemės ūkio atliekų tvarkymą.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti mėšlo tvarkymo būdus.

Išsiaiškinti pesticidų tvarkymo būdus.

Išsiaiškinti žalių atliekų tvarkymo būdus.

Augalų biomasės tvarkymas ir panaudojimas biokure.

  • Microsoft Word 299 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (4210 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tycas
  • Žemės ūkio atliekų tvarkymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Žemės ūkio atliekų tvarkymas. (2012 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukio-atlieku-tvarkymas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 22:21
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo