Žemės ūkio bendrovės Metvesta kompiuterių tinklo modernizavimo projektas


Įvadas. Tyrimo objekto analizė. ŽŪB„ Metvesta“ veikla. Kompiuterių tinklų technologijų analizė. Kompiuterių tinklo topologija. Kompiuterių tinklo įranga. Dabartinio tinklo trūkumai. Projektiniai sprendimai. Tinklo modernizavimo galimybės. Topologiniai sprendimai kompiuterių tinklui. IP adresavimas ir jų skaičiavimas. Kompiuterinio tinklo įrangos pokyčiai. Žmonių sauga ir aplinkosauga. Tinklų saugumas. Priešgaisrinė apsauga. Darbo sauga. Ekonominiai projekto skaičiavimai. Išvados ir siūlymai. Informacijos šaltinių sąrašas. Santrauka. Summary. Priedai.


XX amžiaus viduryje augant ekonomikos rodikliams, bet kurioje srityje, buvo reikalinga automatizuoti technologinius gamybos procesus taip pagreitinant gaminamų produktų kiekių apimtis ir pagerinant jų kokybę. Ypač svarbu informacijos perdavimo greitis ir jo perdavimo kokybės užtikrinimas. Atsiradus ekonomikos augimo poreikiams susikūrė nauja sritis – informacijos perdavimo ir valdymo technologijos, kurios pagrindinis prioritetas yra greitis, kokybė bei tikslumas.

Kiekvienas amžius turi vieną ar keletą dominuojančių technologijų. Informacijos rinkimas, apdorojimas, platinimas glaudžiai susijęs su ryšių bei kompiuterinės technikos neprecedentiniu vystymusi.

Tyrimo objektas. ŽŪB „Metvesta“ kompiuterinis tinklas.

Baigiamojo projekto tikslas– sudaryti ekonomišką ir optimalų ŽŪB „Metvesta“ kompiuterių tinklo modernizavimo projektą.

išanalizuoti literatūrą nagrinėjama tema, siekiant apibūdinti kompiuterinių tinklų technologiją ir įrangą;

apibūdinti įmonės veiklą, esamo vietinio kompiuterinio tinklo struktūrą;

sudaryti optimalų analizuojamo pastato kompiuterinio tinklo projektą;

suskaidyti kompiuterinį tinklą į potinklius ir atlikti skaičiavimus;

įvertinti ekonominiu požiūriu sukurtą kompiuterių tinklą;

ieškoti efektyvių priemonių užtikrinančių kompiuterinio tinklo saugumą.

Temos aktualumas. Bendrovei reikalingas kompiuterio tinklo modernizavimas tenkinant darbuotojų poreikius ir sparčiau vykdant bendrovės veiklą. Siekiant produktyvesnio darbo būtina nuolat atnaujinti darbo vietas pritaikant naujausias technologijas ir geriausius įrenginius.

Tyrimo metodai: literatūros analizė, atliktas stebėjimas, interviu

Projekto teorinis ir praktinis reikšmingumas. Įgyvendinus ŽŪB „Metvesta“ kompiuterinio tinklo modernizavimą padidės jo saugumas, bus optimizuotas kompiuterių tinklo darbas, sumažės bendrovės išlaidos

Informacijos šaltiniai: technologinės knygos, prieiga internete, LR vyriausybės nutarimai

Atlikti informacijos paiešką ir apdoroti ją

ŽŪB „Metvesta“ yra fizinių asmenų įsteigta įmonė. Bendrovė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos žemės ūkio bendrovių ir kitais įstatymais, teisės aktais, reglamentuojančiais žemės ūkio bendrovių veiklą. ŽŪB ,,Metvesta“ plečia savo veiklą ir turi įkūrusi dukterinių įmonių.

Plečiant, gamybinę veiklą, siekiama masto ekonomijos, t.y. kuo labiau sumažinti bendrovės alternatyviuosius kaštus ir gauti kuo daugiau naudos.

teikti kokybiškas ir efektyvias paslaugas žemės ūkiui;

efektyviai ir ekologiškai panaudoti savo, išsinuomotus arba kitaip suteiktus žemės sklypus, taip pat nuosavybės teise jos nariams ir pajininkams priklausantį turtą;

gaminti geros kokybės žemės ūkio produkciją, rūpintis jos realizavimu Lietuvos Respublikoje ir užsienio šalių rinkose, teikti įvairias su žemės ūkio produkcija susijusias paslaugas bendrovės nariams bei komerciniais tikslais;

didinti bendrovės konkurencingumą, lyginant su panašia veikla besiverčiančiomis bendrovėmis;

kiek tai įmanoma, gerinti bendrovės narių darbo ir gyvenimo sąlygas;

bendrovėje diegti mokslo ir technikos pažangą, rinkos sąlygas atitinkantį ūkininkavimą;

investuoti į kitas žemės ūkio bendroves.

ŽŪB „Metvesta“ dirba 37 darbuotojai, tai yra žemėtvarkos specialistai, administracinį, vadybinį darbą atliekantys žmonės. Diegiant naujausias technologijas bendrovės patalpose visi kabinetai yra kompiuterizuoti. Kompiuterinį tinklą jungia 37 kompiuteriai, 11 komutatorių ir 1 maršrutizatorius.

Kompiuteriniai tinklai liečia duomenų ir informacijos perdavimą per ryšių kanalą (pvz., telefono linija) tarp vieno ir kito kompiuterių. Pagrindinis kompiuterinių tinklų įrangos modelis sudarytas iš tokios įrangos: kompiuterio, kompiuterių ryšių įrangos, kuri siunčia (ir gali gauti) duomenis, ryšių kanalo, per kurį siunčiami duomenys, kompiuterinių ryšių įrangos, kuri gauna (ir gali siųsti) duomenis, kito kompiuterio.

Į pagrindinį kompiuterinių tinklų įrangos modelį įeina taip pat ir programinė įranga. Kada du kompiuteriai bendrauja tarpusavyje, programinė įranga reikalinga kiekvienai sistemai.

Kompiuteriniai ryšiai svarbūs dėl paslaugų, susijusių su kompiuteriu, ir duomenų perdavimo tinklo tendencijų. Kompiuterinių tinklų įrangos ir programinės įrangos dėka pasiekiamas operatyvus didėjančio informacijos ir paslaugų kiekio ir įvairovės aptarnavimas.

Kompiuterinio tinklo rūšies parinkimas. Pagal naudojimo pobūdį kompiuterių tinklas gali būti:

  • Informatika Diplominis darbas
  • Microsoft Word 724 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 49 puslapiai (8689 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lora
  • Žemės ūkio bendrovės Metvesta kompiuterių tinklo modernizavimo projektas
    10 - 5 balsai (-ų)
Žemės ūkio bendrovės Metvesta kompiuterių tinklo modernizavimo projektas. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukio-bendroves-metvesta-kompiuteriu-tinklo-modernizavimo-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 23:00
×