Žemės ūkio draudimas


Įvadas. Draudimo reikšmė žemės ūkyje. Žemės ūkio draudimo analizė Lietuvoje. Žemės ūkio pasėlių draudimas. Žemės ūkio technikos draudimas. Žemės ūkio pastatų draudimas. Išvados. Literatūra.


Žmogaus gyvenime, visais laikais yra svarbus saugumas, nei vienas nėra apsauotas nuo pavojų, nelaimių, netikėtumų. Saugumo padidinimui ir galimų rizikų sumažinimui žmonės ėmė naudoti įvairius draudimo elementus ir formas.

Draudimo veiklą reglamentuoja sutartys, pagal kurias viena šalis mainais už mokestį įsipareigoja sumokėti kitai šaliai tam tikrą pinigų sumą, jei įvyks draudėjo interesus pažeidžiantis įvykis. Draudimo veikla yra ekonominė ūkio subjektų veikla, lemiama nuolatos kylančio saugumo poreikio.

Žemės ūkyje sėkmę lemia ne tik ūkininko veikla, bet ir bendroji žemės ūkio politika, sezoniškumas, klimato pokyčiai. Todėl valstybė norėdama išsaugoti ūkininkų veiklą, plėsti ūkininkavimą Lietuvoje, stiprinti šios veiklos pelningumą ir pagaminamos produkcijos apimtį, kuria įvairius projektus, kurie skatintų ūkininkus plėsti savo ūkius. Vienas iš tokių projektų ir yra žemės ūkio turto draudimas.

Darbo objektas: Draudimas žemės ūkyje.

Darbo tikslas: išanalizuoti žemės ūkio turto draudimą bei atskleisti draudimo reikšmę.

Žmogus, vystydamas kultūrą, naujas technologijas, mokslą ar kitą progresą, kol kas dar engali išvengti įvaririų gamtos jėgų poveikio. Gamtos jėgos (gaisrai. potvyniai, sausros ir kt.) dalinai ar visiškai sugriauna materialines gėrybes ir pažeidžia gamybos procesą. Su jomis visuomenė kovoja nuo senų laikų, tačiau situaciją apsunkina nelaimių nenuspėjamumas ir paprastai tai užklumpa netikėtai. Nuolatiniai pavojai yra neaskiriama žmogaus egzistencijos dalis. Vagystės, gaisrai ar kita žala, kuriose tyko konkretus pavojus, padaro didesnius ar mažesnius turtinius nuostolius.

Pasėlių draudimas. Viena svariausia galimybė iš dalies išvengti nelaimių ūkininkams ir žemės ūkio įmonėms yra turto draudimas. Draudimo įmonės siūlo drausti įvairių žemės ūkio objektus. Pavyzdziui žemės ūkio augalų pasėlių žūtis nuo gamtos veiksnių padarytos žalos. Ūkininkas apdraudęs pasėlius gali išlikti ramus, kad draudimo įmonė jam iš dalies atlygins gamtos padarytą žalą, tokią kaip: augalų iššsalimas, išmirkimas, iššutimas, šalnos, sausros, krušos, audros, išplovimo, poplūdžio bei kitų veiksnių turinčių įtakos derliaus sumažėjimui ar visiško jo suniokojimo. Naudojantis šiuo draudimu, ūkininkai gali tikėtis, kad bus apsaugota būsimojo derliaus investicinė vertė, įskaitant ir atsėjimo išlaidas bei pelną iš būsimo derliaus.

Pastatų draudimas. Nepaisant to, ūkininkams suteikta galimybė apdrausti ir žemės ūkio veikloje naudojamus pastatus, inventorių ir įrenginius nuo tokių veiksnių kaip: ugnis, gaisras, sprogimas, žaibo trenkimas, transporto priemonės, ar jos dalies ar krovinio nukritimo ar atsitrenkimo ir kitų gamtinių jėgų poveikio. Apdraudus šiuos žemės ūkyje naudojamus objektus ir įvykus kuriam nors veiksniui, kuris sugadintų arba sunaikintų žemės ūkyje naudojamus pastatus, inventorių ar įrangą, draudimo bendrovė apskaičiavus padarytą žalą ūkiui, išmokės ūkininkui kompensaciją. Ūkininkas galės tęsti savo veiklą.

Gyvūlių draudimas. Draudimo įmonės suteikia galimybę žemės ūkio bendrovėms ir pavieniams ūkininkams apdrausti ne tik materialųjį ilgalaikį turtą bet ir auginamus gyvūlius nuo tokių žalingų veiksnių kaip: netekimas dėl gamtinių sąlygų (audra, gaisras, potvynis, elektros srovės įtampa, kruša, liūtis, saulės smūgis), laukinių žvėrių užpuolimas, vabzdžių sugėlimas, susidūrimas su trasporto priemone, dingimas, žuvimas (dėl trečiųjų asmenų nusikalstamos veikos), kritimas, priverstinis paskerdimas ar sunaikinimas dėl ligos.

  • Draudimas Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2910 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aiva
  • Žemės ūkio draudimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Žemės ūkio draudimas. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukio-draudimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 18:22
×