Žemės ūkio mechanizavimo praktikos ataskaita


Įvadas. Ūkyje naudojama technika. Ūkio susikūrimo istorija. Darbo civilinė sauga ir aplinkosauga ūkyje. Pašarinių aliejinių ridikų ( lukas) sėja bei priežiūra. Grikių auginimo technologija. Išvados. Šaltiniai.


Ūkis randasi Rokiškio raj., Vaitkūnų km., Greviškėlių g. 1. Sodyba didelė, joje daug priestatų technikai laikyti, grūdų sandeliavimui. Galvijų ūkininkas atsisakė, tad ūkinį pastatą planuojama perdaryti grūdų laikymo sandeliu.

Ūkininkas turi 350ha žemės, iš jų 120ha- nuosava. Likusi, nuomuojama žemė, nutolusi apie 10km. spinduliu nuo ūkio, maža dalis yra prie namu.

Dainiaus Mikalaičiūno ūkyje yra keturi traktoriai, galingiausias iš jū- Massey ferguson 7618, turintis 170ag, John deere 6530, turintis 130ag, Belarus 920, turintis 70ag. ir T25, turintis 25ag. Sejamoji Heva double record- 4metrų su įdirbimu, lekštinis skutikas Dalbo 4metru, kultivatorius Rabe 4,5 metro, plugai Kuhn 4 korpusų, giluminis purentuvas 3 metrų.Volai 6 metrų darbinio pločio. Dar yra ekskovatorius-krautuvas Volvo bl 71, bei sunkvežimis Scania 144. Taip pat ūkininkas turi kombainą Acros 560, bei savaeigį purkštuvą Challenger Rogator 618.

Traktorius Massey ferguson naudojamas skutime, bei sėjime, nes tiek skutikas, tiek sėjamoji reikalauja didžiausio galios poreikio. Traktoriuje yra įdiegta navigacinė sitema- Ez guide 250, kuri palengvina trąšų barstyma, taip sutaupoma tiek pačių trąšų, tiek kuro, tiek laiko, tolygiau ir efektyviau paskleidžiamos trąšos.

John deere naudojamas kultivavime ir arime, o traktorius Belarus naudojamas purškime ir trąšų barstymui. T25 naudojamas šieno vartymui ir kitiems lengviems darbams.

Sėjamoji naudojama sėti pavasarį į suartą dirvą, nes ji turi įdirbimą. Taip taupomas kuras ir laikas. Kur būna blogiau susiarę laukai, jie kultivuojami ir tik tada sėjami.

Ūkininkas kasmet išnuomoja naujų laukų, kurie buvo nedirbami ir kol juos įdirba reikia daugiau laiko ir sąnaudų. Sėjamosios įdirbimo mechanizmas- dvi eilės spyruoklinių nagų, bei lyginimo lenta, prieš sėjimo diskus yra žemės tankinimo volas, toks pat yra ir už sėjimo diskų, o gale akėtėlės sėklai užžerti.

Ūkio pradininkas yra Dainiaus Mikalaičiūno tėvas Alvydas Mikalaičiūnas. Šis Vaitkūnų kaimas yra jo tėviškė. Dar tarybinės lietuvos laikais vedęs Aldona ponas Alvydas kartu su mama ir žmona gyveno šiame kaime. Susilaikę vaikų jie išsikraustė i Panevežį, palikę mama šeimininkauti vieną.

Po motinos mirties, 1995 metais Alvydas grįžo gyventi i kaimą, nes suprato, kad čia jis nori imtis ūkininkauti, gyventi pasenti ir numirti- nes miesto šurmulys ne jam.

Žmona su vaikais palikęs Panevežyje jis ėmesi statyti namą, įrenginėti fermas ir ieškoti žemės laukų pirkimuisi bei nuomai. Per keturis metus iki 1999 metų, ūkį jis išpletė iki 40ha, nusipirko traktorių Belarus, plūgus, purkštuvą, barstyklę, bei 8 raguočius. 2000 metais paskui jį i kaimą gyventi užauginusi vaikus grįžo ir žmona Aldona. Tuomet jie abu ėmėsi rūpintis ūkio reikalais.

Aldona rūpinosi ūkio dokumentų tvarkymu, pajemų bei išlaidų skaičiavimu, o Alvydas žemės dirbimu,gyvulių priežiūra, bei pieno išvežimu i pieninę. Ūkininkauti dviese jiems sekėsi neblogai, bet jie vilėsi, kad vieną diena ūkininkauti pradės ir jų sunus Dainius.

  • Žemės ūkis Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2940 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Žemės ūkio mechanizavimo praktikos ataskaita
    10 - 3 balsai (-ų)
Žemės ūkio mechanizavimo praktikos ataskaita . (2017 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukio-mechanizavimo-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:16
×