Žemės ūkio paskirties žemės sklypų rinkos tyrimas


Įvadas. Šiaulių rajono situacijos apžvalga. Šiaulių apskrities žemės naudojimas. Žemės ūkio paskirties žemės rinkos situacija šiaulių rajone ir Lietuvoje. Žemės ūkio paskirties žemės sklypų rinkos tyrimas šiaulių rajone. Šiaulių apskrities sklypai žemės ūkio rinkos tyrime. Žemės ūkio paskirties žemės ploto palyginimas Šiaulių rajone. Žemės ūkio apskrities kainos palyginimas Šiaulių rajone. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Darbo tikslas: Atlikti žemės ūkio paskirties žemės sklypų rinkos tyrimą .

Darbo uždaviniai:

1. Surinkti duomenis apie Šiaulių rajono esamą situaciją.

2. Apibendrinti žemės ūkio paskirties žemės rinkos situaciją Šiaulių rajone ir Lietuvoje .

3. Išanalizuoti ir palyginti, kaip žemės ūkio paskirties žemės rinkos vertę įtakoja skirtingi parametrai: žemės sklypo vieta, dydis ir kaina.

1.Šiaulių rajonas yra Lietuvos šiaurės vakarų dalyje. Rajonas priklauso antrai pagal užimamo ploto dydį Šiaulių apskričiai. Rajono plotas yra 1807 km2, tai sudaro 2,8 proc. Lietuvos ir 21,2 proc. apskrities teritorijos. Pagal dydį Šiaulių rajono savivaldybės teritorija yra pati didžiausia iš 7 Šiaulių apskrities savivaldybių ir ketvirta iš 60 visos Lietuvos savivaldybių.

2. Atsigavusi paklausa žemės ūkio paskirties žemės rinkoje paveikė ne tik rinkos intensyvumą, bet ir kainas. Žemės ūkio paskirties žemės kainų vidurkis Lietuvoje padidėjo 12,1 proc. iki 3 970 Lt/ha, nuomos kainų – kiek mažiau. Kainos sumažėjo ir Šiaulių aps. (~8,1 proc.).

3. Atlikus rinkos tyrimą Šiaulių rajone, rasti 30 žemės ūkio paskirties parduodamų sklypų. Nustatyta, kad parduodamų sklypų vidutinis plotas yra 2,14 ha, vidutinė sklypo vertė šalia vandens telkinio - 22 600 lt ir vidutinė kaina atokiau nuo vandens - 10 560 lt/ha.

4. Žemės ūkio paskirties kaina kinta nuo šių priežasčių: žemės ūkio naudmenų našumo arba santykinio derlingumo, sklypo savininkui reikalingų socialinio, kultūrinio ar buitinio aptarnavimo objektų atžvilgiu, galimybė naudoti žemės sklypą kitai veiklai, žemės naudojimo apribojimų, infrastruktūros ir kitų.

  • Microsoft Word 1020 KB
  • 2015 m.
  • 28 puslapiai (4282 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Žemės ūkio paskirties žemės sklypų rinkos tyrimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Žemės ūkio paskirties žemės sklypų rinkos tyrimas. (2015 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukio-paskirties-zemes-sklypu-rinkos-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 14:10
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo