Žemės ūkio šakų geografija


Įvadas. Žemės ūkis. Augalininkystė. Givulininkystė. Žvejyba. Miškai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Žemės ūkis pasaulyje sudaro sudėtingą mozaiką. Per 2,5 mlrd. pasaulio gyventojų verčiasi žemės ūkiu. Seniausias žmonijos veiklos geografinė įvairovė priklauso nuo gamtos sąlygų, žemdirbių žinių, tradicijų ir ekonominių veiksnių. Šalys, plėtojančios produktyvų žemės ūkį augina vienokias ar kitokias kultūras, Didelią dalį produkcijos parduoda pasaulio rinkoje. Šiame darbe norima supažindinti kokios šalys, kokia produkciją augina, ir kokie mainai vyksta pasaulyje.

Žemės ūkis svarbiausia bioprodukcinio ūkio dalis. Jis tiekia daugiausia maisto produktų,jame dirba beveik puse visų dirbančių pasaulio gyventojų.

Pagrindinės žemės ūkio kryptis yra augalininkystė ir givulininkystė.Augalininkystė apima kultūrinių augalų auginimą ir natūralios augalijos naudojimą. Ji aprūpina gyventojus maisto produktais,pramonę-žaliavomis,gyvulininkystę-pašarais.

Givulininkystė sudaro naminių gyvūnų veisimas ir naudojimas. Ji taip pat aprūpina maisto produktais ir žaliavomis, be to, žemės ūkiui teikia organines trąšas,gyvūnai naudojami kaip traukiamoji jėga .

Labai didelė techninių kultūrų įvairovė ir panaudojimo galimybės.

Daugiau kaip pusė pasaulio ariamosios žemės skirta varpinių javų pasėliams. Grūdai žmonėms yra pagrindinis maisto šaltinis.Jie sudaro beveik pusę suvartojamų kalorijų kiekio. Paasaulyje kasmet gaunamas didesnis nei du mlrd.t grudų derlius .Trys šalys (Kinija,JAV,Indija) išaugina 45-47 procentus visų grudų. Kiekviename regione kelios kultūros yra svarbesnės už kitas. Europoje tai kviečiai,miežiai,rugiai. Azijoje ryžiai ir kviečiai. Amerikoje kukurūzai ir kviečiai. Australijoje kviečiai. Didžiausi yra kviečių,ryžių,ir kukurūzų pasėlių plotai.

Viena svarbiausių ir seniausių kultūrų.

  • Microsoft Word 435 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (1462 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Žemės ūkio šakų geografija
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žemės ūkio šakų geografija. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukio-saku-geografija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:27
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo