Žemės ūkis apskaitos atspindėjimas finansinėse atskaitose pagal TAS ir VAS


Įvadas. 41-asis tarptautinis apskaitos standartas „žemės ūkis“ teoriniu aspektu. Finansinė atskaitomybė pagal tas ir vas. Finansinė atskaitomybė pagal TAS. Finanainė atskaitomybė pagal VAS. Žemės ūkio finansinė atskaitomybė pagal tas ir vas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Tarptautiniai apskaitos standartai yra pradinė bazė nacionalinės apskaitos sistemoms pertvarkyti ir tobulinti. Naudodamos apskaitos standartus šalys rengia savo apskaitos taisykles, kurios atitiktų jų teisines ir ekonomines sąlygas. Tarptautinius apskaitos standartus rengia ir tobulina Tarptautinis apskaitos standartų komitetas (TASK). (Gudaitienė, 2002, p. 178)

41-ajame TAS nustatoma kituose tarptautiniuose apskaitos standartuose nenumatyta apskaitos, finansinių ataskaitų pateikimo ir informacijos, susijusios su žemės ūkio veikla, atskleidimo tvarka. Žemės ūkio veikla – įmonės vykdoma veikla, susijusi su parduoti skirtų gyvūnų ar augalų (biologinio turto) biologine kaita žemės ūkio produkcija arba į papildomą biologinį turtą. (TFAS, 2007, p. 2120)

Žemės ūkio produkcija – produktas, gautas iš įmonės biologinio turo.

nematerialiajam turtui, susijusiam su žemės ūkio veikla. (TFAS, 2007, p. 2122)

Finansinių ataskaitų paskirtis – teikti naudingą informaciją apie įmonės finansinę būklę, jos veiklos rezultatus bei finansinės būklės pokyčius įvairiems naudotojams, priimantiems ekonominius sprendimus.

Minėtais tikslais parengtos finansinės ataskaitos atitinka bendrus daugelio naudotojų poreikius. Tačiau finansinės ataskaitos nesuteikia visos informacijos, kurios gali prireikti naudotojams priimant ekonominius sprendimus, nes jos dažniausiai atspindi praėjusio laikotarpio įvykius ir nebūtinai pateikia nefinansinę informaciją.

Finansinės ataskaitos parodo ir vadovybei patikėtų ištelių valdymo rezultatus arba vadovybės ataskaitą už patikėtus išteklius. Išteklių valdymą arba vadovybės ataskaitą turi įvertinti naudotojai tam, kad kad galėtų priimti ekonominius sprendimus, pvz., iš tokių sprendimų gali būti sprendimas turėti ar parduoti savo investicijas įmonei, palikti tą pačią ar paskirti naują vadovybę. (Gudaitienė, 2002, p. 186)

Finansinė atskaitomybė apima balansą, pelno (nuostolių) ataskaitą, finansinės būklės pokyčių ataskaitą, paaiškinamąjį raštą ir kitas ataskaitas bei paaiškinamąją medžiagą, kuri yra sudedamoji finansinės atskaitomybės dalis. Paprastai finansinė atskaitomybė parengiama arba skelbiama vieną kartą per metus ir ją turi patvirtinti auditorius. Tarptautiniai apskaaitos standartai taikomi sudarant komercinių, pramoninių ir verslo įmonių finansinę atskaitomybę.

Įmonės vadovybė gali rengti finansinę atskaitomybę sau naudoti įvairiais būdais, labiausiai tinkančiais vadovybės vidaus tikslams. Tačiau, kai finansinė atskaitomybė skelbiama kitiems asmenims, pvz.: akcininkams, kreditoriams, darbuotojams ir plačiajai visuomenei, ji turi atitikti TAS.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2027 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vilma
  • Žemės ūkis apskaitos atspindėjimas finansinėse atskaitose pagal TAS ir VAS
    10 - 5 balsai (-ų)
Žemės ūkis apskaitos atspindėjimas finansinėse atskaitose pagal TAS ir VAS. (2016 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukis-apskaitos-atspindejimas-finansinese-atskaitose-pagal-tas-ir-vas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:20
×