Žemės ūkis ir jo profesijos


Žemės ūkis. Kas tai yra? Žemės ūkis – tai ūkio šaka. Pasaulyje apie 50% dirbančiųjų žmonių užsiima žemės ūkiu. Žemės ūkio technologas. Tai žmogus, kurio darbo pobūdis priklauso nuo įgytos specializacijos. Taip pat, organizuoja sėklininkystę žemės ūkio įmonėse. Charakterio bruožai. Žemės ūkio technologas turi domėtis gamta. Darbas. Žemės ūkio technologas gali dirbti žemės ūkio įmonėse. Studijos. Galima studijuoti Marijampolės kolegijoje ASU Vabalninko. Bitininkystė. Tai viena iš žemio ūkio šakų apimanti bičių laikymą medui. Medus – saldus. Bičių agresyvumas priklauso nuo medunešio, oro sąlygų bei nuo jų veislės. Bitininkas. Žmogus, užsiimantis bitininkystę. Būdo bruožai. Bitininkas privalo būti. Apranga. Kiekvienam bitininkui yra patariama nusipirkti specialią aprangą. Keli faktai. Seniau vyravo drevinė. Bitė darbininkė 2. tranas 3. bičių motinėlė.

Žemės ūkis – tai ūkio šaka, kuri naudojama maistui išgauti, užauginti maistinius išteklius ir juos apdoroti, perdirbti. Prie žemės ūkio priskiriama ir gyvulininkystė, miškininkystė ir žvejyba. Ūkį sudaro 3 pagrindinės šakų grupės, tai žemės ūkis, pramonė ir paslaugos.

Pasaulyje apie 50% dirbančiųjų žmonių užsiima žemės ūkiu.

Žemės ūkio technologas gali dirbti žemės ūkio įmonėse, agrochemijos, augalų apsaugos, produkcijos kontrolės ir aplinkosaugos tarnybose, konsultavimo biuruose, žemės ūkio produkcijos perdirbimo ir laikymo įmonėse, savivaldos institucijų skyriuose. Žemės ūkio technologas dirba ir lauke, darbo diena gali būti nenormuota. Alga priklauso nuo darbo pobūdžio.

Galima studijuoti: Marijampolės kolegijoje ASU Vabalninko žemės ūkio mokykloje Joniškio žemės ūkio mokykloje Lietuvos žemės ūkio universitete.

Žmogus, užsiimantis bitininkystę. Jo darbas yra išties atsakingas, nes jis turi pasirūpinti daugybę bičių ir padėti savo verslui klestėti jas gerai aprūpinant. Bitininko uždarbis priklauso nuo bičių kiekio laikymo, medunešio gausumo ir nuo parduoto medaus ar kitų bičių produktų kiekio.

Bitininkas privalo būti kantrus, kadangi bitės medaus nepagamina per valandą ar per kelias dienas, taip pat jis turi būt sąžiningas ir į medų neprimaišyt cheminių medžiagų, ir aišku jis turėtų būti rūpestingas, atidžiai rūpintis savo bitėmis, kad jos klestėtų.

  • Žemės ūkis Skaidrės
  • MS PowerPoint 1189 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (531 žodžiai)
  • Raminta
  • Žemės ūkis ir jo profesijos
    10 - 7 balsai (-ų)
Žemės ūkis ir jo profesijos. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukis-ir-jo-profesijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:19
×