Žemės ūkis ir metalo gaminiai praktikos ataskaita


Žemės ūkis ir metalo gaminiai praktikos ataskaita.

Įmonėje parengtas instrukcijas tvirtina įmonės vadovas.Instrukcijoje pateikti reikalavimai yra pritaikyti konkrečiai darbo vietai, darbui ar technologiniam procesui.

Įmonėje yra vykdomi instruktavimai darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais: įvadinis, pirminis darbo vietoje, papildomas darbo vietoje, periodinis darbo vietoje, tikslinis darbo vietoje.

Įvadinis. Visi darbuotojai, sudarę darbo sutartį (prieš pradėdami dirbti), privalo išklausyti įvadinį instruktavimą, ir tai įforminama įvadinio instruktavimo registracijos žurnale. Toks žurnalas įmonėje yra vienas. Įvadinis instruktavimas atliekamas pagal įvadinio instruktavimo instrukciją, taip pat darbuotojas supažindinamas su darbo tvarkos taisyklėmis, kolektyvinės sutarties susitarimais, kitais įmonės norminiais dokumentais, žinotinais darbuotojui ir kt. Įvadinio instruktavimo registravimo žurnalas saugomas įmonėje 75 metus po paskutinio įrašo.

Mums įmonėje reikėjo išklausyti įvadinį instruktavimą. Mes buvome supažindinti su darbo tvarkos taisyklėmis, įmonės norminiais dokumentais, kokius darbus reikės dirbti, kokie pavojai gali kilti darbo vietoje, kaip saugiai reikia elgtis, kaip elgtis su įmonės klientais, kaip priimti ir užsakyti prekes ir t.t. Šis instruktavimas buvo įformintas pagal visus keliamus reikalavimus. Kai išklausėm, mus paklausė ar viską supratom, tada pasirašėm instruktavimo žurnale ir pradėjome dirbti.

Bendrovės įstatinis kapitalas padalytas į dalis, vadinamas akcijomis. Įmonė yra išlaidžiusi 850 tūkst. akcijų, vienos akcijos nominali vertė yra 10 litų. Bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Bendrovės turtas yra atskirtas nuo akcininkų turto. Pagal savo prievoles ji atsako savo turtu. Akcininkai pagal bendrovės prievoles atsako tik ta suma, kurią privalo įmokėti už akcijas. Steigiant AB, asmenys sujungė savo lėšas (kapitalą) bendrai veiklai. AB įstatinis kapitalas nėra mažesnis kaip 150 tūkst. litų. Jos akcijos platinamos bei jomis prekiaujama viešai, vadovaujantis vertybinių popierių viešąją apyvartą reglamentuojančiais teisės aktais. Kadangi AB turi teisę platinti akcijas viešai, ji turi teisę naudotis įvairiomis informacijos priemonėmis bei parduoti savo akcijas kiekvienam fiziniam ar juridiniam asmeniui. Bendrovės steigėjai yra sudarę bendrovės steigimo sutartį. Ši sutartis suteikia teisę atidaryti kaupiamąją steigiamos bendrovės sąskaitą Lietuvos Respublikoje įregistruotame banke ir, steigiant AB, registruoti akcijas Vertybinių popierių komisijoje.

Įmonė realizuoja savo prekes tiesiogiai, t.y. pačiomis jėgomis. Prekių pardavimas įmonės jėgomis leidžia geriau pajusti rinkos kitimą, jai daryti didesnį bei operatyvesnį poveikį. Įmonėje yra taikomas dalinis aptarnavimas. Prekybos salėje dirba vadybininkai, kurie tuo pačiu konsultuoja klientus jiems rūpinamiems klausimais. Įmonės pirkėjai yra valstybinės organizacijos, įvairios firmos, remonto dirbtuvės. Daugiausia prekiaujama gamybinės paskirties prekėmis. Laikomasi mažiausios kainos politikos. Pavieniams pirkėjams yra taikoma 3-5% nuolaida. Įmonėms irgi taikoma nuolaida, bet labai maža. Neturinčios paklausos prekės, nukainuojamos, po to kaina dar labiau žeminama. Visoms prekėms taikomas 25-27% antkainis. Bet statybinėm medžiagom taikomas mažiausias antkainis, nes šios prekės yra parduodamos dideliais kiekiais.

Įmonė teikia dar tokias paslaugas: sveria krovinius  (su automobiliu) iki 60t., prekybos centre įrengta dažų spalvų parinkimo (tonavimo) mašina, padangų montavimas (žemės ūkio mašinų, sunkvežimių ir lengvųjų automobilių) balansavimas ir taisymas.

AB “Agrotiekimas” prekiaujama: automobiliais:GAZ, MAZ: sunkvežimiais, savivarčiais, automobiliniais kranais, įvairiomis MAZ priekabomis ir puspriekabėmis, mini traktoriais:  ir jų padargais, motoblokais, traktorinėmis priekabomis, buldozeriais ir šluotomis prie traktorių, įvairių firmų plūgais ir jų atsarginėmis dalimis. Akėčiomis, kultivatoriais, kaupikais, bulvių sodinamosiomis ir kasamosiomis, įvairios talpos chemikalų traktoriniais purkštuvais, šienapjovėmis, šieno vartytuvais, krautuvais, mėšlo transporteriais.Pirkėjų pageidavimu pristato įvairią techniką.

Struktūriniai padaliniai negalėtų dirbti efektyviai, jeigu ši grandis nutruktų arba duomenys bus netikslūs. Nuo tuo priklauso, koks produkcijos kiekis bus parduotas kiekviename prekybos centre.Todėl įmonės vadovas turi glaudžiai bendradarbiauti su struktūriniai padaliniai.

Generalinis direktorius - įmonės savininkas, stengiasi, kaip ir kiekvienas savininkas, pasiekti kuo didesnį pelną. Generaliniam direktoriui pavaldūs visi AB “Agrotiekimas” skyriai. Jis kontroliuoja kiekvieno darbuotojo darbo kokybę. Jis tiesiogiai kontroliuoja įmonės darbą. Generalinis direktorius pasirašo sutartis su tiekėjais, verslo klientais. Direktorius vienintelis turi balsą dėl etatų mažinimo. Jis taip pat yra atsakingas už įvairių sutarčių pasirašymą.

Komercijos direktorius yra pavaldus generaliniam direktoriui. Jis atsakingas už sutarčių sudarymą su tiekėjais, verslo klientais, už visų rinkodaros komplekso elementų valdymą įmonėje. Jis kontroliuoja, kad visi struktūrinių padalinių darbuotojai laikytųsi sudarytų sutarčių sąlygų, tiesiogiai vadovauja padalinių veiklai, duoda nurodymus, seka produkcijos likučius, tikrina vadybininkų užsakymus, konsultuoja įvairiais klausimais.

  • Microsoft Word 75 KB
  • 2015 m.
  • 40 puslapių (9145 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dz
  • Žemės ūkis ir metalo gaminiai praktikos ataskaita
    10 - 4 balsai (-ų)
Žemės ūkis ir metalo gaminiai praktikos ataskaita. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukis-ir-metalo-gaminiai-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 13:52
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo