Žemės ūkis referatas


Lietuvos žemės ūkis referatas. Referatas apie zemes uki. Lietuvos ukio sakos referatas. Ukio sakos referatas. Žemės ūkio šakos. Ūkio šakos referatai. Pirmine ukio saka. Zemes ukio sakos referatas. Zemes ukis lietuvoje referatas. Referatas apie ukio sakas.

Keletas biodinaminių preparatų ruošimo būdų. Sapard: paramos kryptys. Sapard: rezultatai. Kiek gauta ir patvirtinta paraiškų, kokiai lėšų sumai. Investicijos į pirminę žemės ūkio gamybą. Kiek paramos teko atskiroms apskritims. Kas padaryta už sapard lėšas. Kada bus baigta sapard programa. Transportas ir ryšiai – sparčiai besiplėtojanti ūkio šaka. Žemės ūkis ir kaimo plėtra. Bendroji žemės ūkio produkcija. Bendrosios žemės ūkio produkcijos apimties pokyčiai. Pasėliai. Žemės ūkio augalų derlius. Žemės ūkio augalų derlingumas. Gyvulių ir paukščių skaičius. Gyvulininkystės produkcijos gamyba. Žemės ūkio produkcijos supirkimas. Žemės ūkio produkcijos supirkimo kainos. Pagrindinių žemės ūkio produktų gamyba skaičiuojant vienam gyventojui. Maisto produktų suvartojimas. Bvp, bvp vienam gyventojui bendrasis vidaus produktas. Tiesioginės užsienio investicijos metų pradžioje. Pagrindinės šalys investuotojos.

Bioprodukcinį ūkį sudaro šakos, susijusios su biosfera. Jo svarbiausi ištekliai yra dirvožemis, vandenys, augalija ir gyvūnija. Šie ištekliai, racionaliai naudojami, neišsenka ir savaime atsinaujina.

Svarbiausia bioprodukcionio ūkio šaka yra žemės ūkis. Jis yra vienas iš seniausių verslų. Pagrindinės žemės ūkio šakos yra žemdirbystė (augalininkystė) ir gyvulininkystė.

žemdirbystė – seniausia ūkio šaka. Ji apima javų, techninių ir pašarinių augalų bei daržovių auginimą. Praėjo daug tūkstantmečių, kol vietoj nederlingų, puslaukinių augalų buvo pradėti auginti dabartiniai kultūriniai augalai. Išsiplėtė ir pasėlių plotai, nors jie, deja, nėra pakankamai dideli.

Itin svarbūs yra javai, kurių auginama vis daugiau. Jų plotai užima apie pusę pasaulio dirbamosios žemės.

Techniniams augalams priklauso aliejiniai (saulėgrąžos, sojos, alyvmedžiai, žemės riešutai, rapsas), cukringieji (cukranendrės, cukriniai runkeliai), pluoštiniai (medvilnė, linai, džiutas), kaučiukiniai (kaučiukmedžiai, koksagizas), krakmoliniai (bulvės), eterinių aliejų (levandos, rožės) augalai.

žemė - svarbiausia gamtinės aplinkos dalis, apimanti Lietuvos respublikos teritorijoje esančius sausumos, vandens ir miško plotus, apibūdinama gamtinėmis ir ūkinėmis charakteristikomis. Žmogaus veikloje žemė yra nekilnojamasis turtas, pagrindinė priemonė žemės ir miškų ūkyje ir teritorinė bazė kitoms ūkio šakoms plėtoti, gyvenamųjų vietovių, infrastruktūros sistemos elementams išdėstyti. Žemės santykių reguliavimo objektas yra visa Lietuvos respublikos teritorija, įskaitant racionaliam žemės naudojimui reikalingus žemės paviršiaus, oro erdvės sluoksnius, vidaus ir teritorinius vandenis. O žemės ūkis yra ūkininkavimo sistema, kurioje stengiantis išauginti ekologiškus žemės ūkio produktus nenaudojamos sintetinės trąšos, pesticidai ir augimo stimuliatoriai. Šioje sistemoje ūkininkas yra įvardinamas kaip fizinis asmuo, kuris vienas arba su partneriais verčiasi žemės ūkio veikla ir miškininkyste, o jo ūkis yra įregistruotas ūkininkų ūkių registre. Valstybės žemės ūkyje nemažą vaidmenį vaidina ūkininko ūkis – įstatymo tvarka įregistruotas žemės ūkio veiklos vienetas. Ūkininko ūkiu laikoma įsigyta, sugrąžinta privatinėn nuosavybėn ar išsinuomota ne mažiau kaip ha žemėnauda (neįskaitant kitiems asmenims išnuomotos žemės).

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (4531 žodžiai)
  • Mokykla
  • Žemės ūkis referatas
    7 - 2 balsai (-ų)
Žemės ūkis referatas. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukis-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 03:48
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo