Žemės ūkis šiuolaikinių valstybių ekonomikose


Įvadas. Jav žemės ūkis. Tiesioginės išmokos javams. Priešpriešinio ciklo išmokėjimai. Lanksčios numatomos nuostatos. Organinių produktų paramos. Lietuvos žemės ūkio politika. Naujos žemės ūkio politikos kūrimas. Naujų technologijų diegimas. Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2014–2020 metų politikos tikslai ir strateginės kryptys. Bendroji žemės ūkio politika (bžūp). Tiesioginės išmokos. Ekologiškumas. Jaunieji ūkininkai. Smulkūs ūkininkai. Apribojimai. Fondai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Šiandieninės kartos ūkininkas atlieka ūkininko, kaimo vietovės valdytojo ir verslininko vaidmenis. Po reformų ūkininkai tapo labiau orentuoti į rinką. Kai kurie gamina maisto produktus ūkyje ir parduoda juos vietoje, taip skatindami kaimo ekonomikos augimą. Ūkininkai remia savo bendruomenes per kaimo turizmą, naujo verslo kūrimą ir kultūrinę veiklą. Tai darydami, jie padeda užtikrintį ateitį bisimoms ūkininkų kartoms.

Trečdaliai ūkininkų yra vyresni nei 55 metų. Siekdama padėti jaunesniajai kartai įsitraukti į žemės ūkio sektorių, Komisija siūlo sukurti įsisteigimo paramą jaunesniems nei 40 metų ūkininkams, teikiamą pirmuosius penkerius projekto įgyvendinimo metus.

žemė sudaro tik 3 proc., jie susiduria su tokiu pat biurokratizmu kaip ir stambieji ūkininkai. Vienas siūlomos BŽŪP reformos tikslų – supaprastinti administracines ir mokėjimo procedūras smulkiesiems ūkininkams, kad jie galėtų daugiau laiko skirti ūkininkavimui, o ne kanceliariniam darbui. Ūkininkai yra pirmoji grandis tiekimo grandinėje,kuria maistas atkeliauja ant mūsų stalo. Tačiau dažnai jie yra mažiau organizuoti nei toliau grandinėje esantys maisto perdirbėjai ir platintojai bei turi mažiau derybinės galios. BŽŪP ateityje sieks padėti ūkininkams burtis į grupes, kad jie galėtų kartu derėtis dėl didesnės dalies galutinėje kainoje,kurią mes mokame už jų gaminius.

Bendroji žemės ūkio politika visą dėmesį skyrė produktyvumo didinimui, kad vartotojai už prieinamą kainą nuolat galėtų įsigyti maisto produktų, o Europos Sąjungoje būtų sukurtas gyvybingas žemės ūkis. Vykdant BŽŪP, ūkininkams buvo mokamos subsidijos ir taip garantuojamas kainų stabilumas, skatinant juos daugiau gaminti. Finansinė parama buvo teikiama jauniesiems ūkininkams bei už ūkių pertvarkymą, pavyzdžiui, finansuojamos investicijos, skirtos padidinti ūkio apimtis, pagerinti valdymą ir technologinius įgūdžius, kurie padėtų ūkininkams prisitaikyti prie modernios ekonomikos ir socialinės aplinkos sąlygų.

JAV žemės ūkio politika apima atskirų žemės ūkio produktų, prekybos, maisto, kreditavimo, kaimo vystymo, tyrimų, miškininkystės ir energijos rėmimo programas. Lanksčios nuostatos leidžia gauti išmokas, paskolos programos skatina gamybą bei sąnaudų naudojimą.

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2702 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantautas
  • Žemės ūkis šiuolaikinių valstybių ekonomikose
    10 - 6 balsai (-ų)
Žemės ūkis šiuolaikinių valstybių ekonomikose. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukis-siuolaikiniu-valstybiu-ekonomikose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 17:03
×