Žemėtvarkos špera


Žemėtvarkos principai. Žemės nuosavybės ir naudojimo teisių apsauga. Taip pat žemės vertinimo plane sutartiniais ženklais pažymima. Prie žemės vertinimo plano pridedama. Žemės paėmimo visuomenės poreikiams projekte numatomi žemės tvarkymo darbai , susiję su žemės paėmimu. Žemės naudojimo sąlygos. Parengiami bendrieji planai. Specialieji planai. Detalieji planai. Žemės kadastro duomenis žemei apskaityti ir jei teisiškai registruoti parengiami žemėtvarkos proceso metu. Žemės reformos žemėtvarkos projekto rengimo procesas susideda iš šių etapų. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai rengiami. Kaimo plėtros žemėtvarkos projektai rengiami šiais planavimo tikslais. Apskaičiuoti žemės sklypo bendrą plotą.


Mediniai riboženkliai ilgis 1,10-1,20cm storis 12–20 cm riboženklio viršutine dalis turi būti nusmailinta. O apatinėje dalyje per 20cm nuo pagrindo įtvirtintas 20-30cm ilgio skersinis, jeigu gruntas yra kietas galima nupjauti 10-20cm 2. Metaliniai riboženkliai ilgis 1-1,20m skersmuo nemažiau kaip 5cm o strypų gali būti iki 3cm. Ilgi sumažinam iki 50-60cm. 3 .Gelžbetoniniai riboženkliai ilgis nuo 80-120cm storis 10-15cm. Riboženkliai turi būti sutvirtinto metaline markia arba viršūnėje matoma metalinio strypo dalimi. 4 .Plastmasinei akmeniniai ir kitokie riboženkliai naudojami užsienyje pagal tose šalyse nustatytus standartus o Lietuvoje yra naudojami raštiškai suderinus su žemėtvarkos darbams vadovaujančia valstybine institucija.

Konsolidacijos projektai. Atkūriant piliečių nuosavybės teisių į žemę, mišką, ir vandens telkinius, daugiausia dėmesio buvo skiriama žemei grąžinti nei ūkiui formuoti. Todėl dabar dažniausiai vienas savininkas ar nuomininkas žemę dirbą keliuose mažuose netaisyklingos formos ir nutolusiais vienas nuo kito sklypeliuose. 2004m. o 2010m. papildyta buvo patvirtintos dėl žemės konsalidacijos projektų rengimo ir įgyvedinimo taisyklės. žemės konsalodacijos projektas rengiamas kaimo gyvenamųjų vietovių teritorijoms siekiant gerinti žemės naudojimo sąlygos:1. Formuoti racionalaus dydžio ir formos žemės ūkio naudmenų bei miško sklypus. 2. Mažinti žemės naudojančių asmenų transportavimo išlaidas.3.Optimizuoti vietinės reikšmės kelių ir kitų statinių bei įrenginių išdėstymą.4. Gerinti projekto teritoriju reakreacinius, kaimo turizmo bei estetinius išteklius.5.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1656 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Žemėtvarkos špera
    10 - 4 balsai (-ų)
Žemėtvarkos špera. (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemetvarkos-spera.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 17:49
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo