Žemininkų kūryba


Zemininkai vikipedija. Zemininkai. Kazys bradunas kurybos bruozai. Zemininku kurybos bruozai. Kurio is zemininku poezija tradiciskiausia. Kazys bradunas skaidres. Kazio braduno kurybos bruozai. Žemininkai skaidrės. Kurio zemininko poezija tradiciskiausia. Braduno kuryba.

Žemininkų kūryba. Rimtis ir nerimas Mačernio “Vizijų” cikle. Dalis literatų, pradėjusių reikštis literatūroje dar prieš karą, susitelkė išeivijoje. Ne tik poetai, bet ir prozininkai, dramaturgai, kritikai. Pats ryškiausias šios kartos susitelkimo atvejis – poezijos antologija “Žemė”. Ji išėjo lLos Andžele 1951 metais. “žemės” autoriai: J. Kėkštas, Kazys Bradūnas, Alfonsas Nyka – Niliūnas, Henrikas Nagys, Vytautas Mačernis.

Dalis literatų, pradėjusių reikštis literatūroje dar prieš karą, susitelkė išeivijoje. Pats ryškiausias šios kartos susitelkimo atvejis – poezijos antologija žemė . Ji išėjo los andžele 1951 metais. žemės autoriai: j.

Tai tautinė poezija. Tautiškumo apstu visoje žemininkų kūryboje. Taip pat ir idėjinė (minties) poezija. Jausmo atviro nėra. Racionali forma. Poezija į gylį (filosofiją). Nebe laimės prasmės rūpestis persunkęs juos, o greičiau prasmės rūpestisš meninkui kūrybos prasmės rūpestis yra esminis gyvenimo rūpestis. Šioje antologijoje dalyvaujančių kūryba – tai žmogaus prasmės žemėje poezija.

Pagrindinės temos: žmogaus likimas, tiesos ieškojimas. Prasmingas dalykas kūrybaš ji prilyginama prasmingam gyvenimui. Žemininkų kūryboje mirtis siejama su kūryba. Filosofiškai kalbama apie kūrybos prasmę. Suvokiama, kad šis gyvenimas nėra beprasmis. Prasmė ne randama, o sukuriama. Laimė siejama su kūryba.

Bendras žemės pamatas yra gimtosios žemės, jos praradimo ir ilgesio temos. Prisiminimai, išsinešti iš gimtinės, - svarbiausia poetinių vaizdų versmė. Lietuviškumas įgyja gilesnį matą, nes žodis skverbiasi ne tik į istoriją, bet ir į tautosaką, mitologiją. Be to, Lietuviškumas ima reikštis ne uždarumu, o atvirumu pasauliui, nuolat jausdamas įtampą, kylanči¹ i

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (820 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Veronika
  • Žemininkų kūryba
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žemininkų kūryba. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemininku-kuryba.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 08:12
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo