Žibalas


Įvadas. Trečia pavojaus klase. Žibalas. Įdomi žibalo savybė. Pavojingos medžiagos identifikavimas pagal ADR reikalavimus. Informacija apie pagrindines fizines ir chemines savybes. Pakavimo reikalavimai. Transporto priemonės ženklinimas. Pavojingos medžiagos vežimo proceso kontrolė. Išvados. Literatūra.

Mano pasirinkta medžiaga – JET A-1 yra žibalas (pagal reglamentą 1907/2006/EB – REACH ir keitimą 453/2010/EB). Ji priskiriama trečiajai pavojaus klasei, tai yra lipesniesiems skysčiams. Žibalas – bespalvis specifinio kvapo skystis, lengvesnis už vandenį. Garai sunkesni už orą, kaupiasi žemose vietose.

Mano pasirinktoji medžiaga JET A-1, pagal pavadinimą iš ADR tai yra žibalas. Kaip jau minėjau skyriuje 1 ši medžiaga yra priskiriama trečiajai pavojaus klasei, tai yra leispniesiems skysčiams. Visų klasių medžiagos išskyrus septintają pavojaus klasę turi klasifikacinius kodus. Mano pasirinktos medžiagos t.y. žibalo klasifikacinis kodas yra „F1“.

Kontrolę galima būtų išskirti į dvi dalis: pakuočių, talpyklų ir transporto priemonių techninė patikra ir vežimo proceso kontrolė. Dėję Lietuvoje kol kas neturime nepriklausomos akredituotos labaratorijos, kuri atliktų pakuočių, skirtų pavojingiems, bandymus ir sertifikavimą, todėl mūsų pakuočių gamintojai , norintys gaminti šias pakuotes, jų nemažai kainuojantį atitikties įvertinimą turi atlikinėti užsienio šalyse. Talpyklų rezervuarų ir cisternų patikrą atlieka technikos priežiūros tarnyba, o transporto priemonių apžiūrą atlieka techninių apžiūrų centrai. Analizuojant kaip atliekama vežimo proceso kontrolė pažymėta, kad Lietuvoje nustatyta pavojingų krovinių vežimo kontrolės keliuose ir pasienio punktuose tvarka. Pagal šia tvarką kontrolę keliuose ir pasienio punktuose įgaliotos vygdyti šios institucijos: valstybinė kelių transporto inspekcija prie susisiekimo ministerijos, Policijos departamentas ir valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos bei muitinės departamentas prie Finansų ministerijos.

Vežant pavojingus krovinius reikia būtinai atsižvelgti į visas su pavojingų rovinių vežimų susijusias taisykles ir nuostatas.

Žibalas. [interaktyvus]. Vikipedija. Laisvoji enciklopedija [žiūrėta 2015-10-07]. Prieiga per internetą: < https://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%BDibalas>.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 98 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1577 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dmitrij
  • Žibalas
    10 - 2 balsai (-ų)
Žibalas. (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/zibalas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:05
×