Židiniai


Lauko zidiniai breziniai. Lauko zidiniu breziniai. Lauko zidinio projektas. Lauko zidinio breziniai. Lauko židinio brėžinys. Atviro zidinio breziniai. Židinio brėžiniai. Atviro židinio projektas. Zidinio brezinys. Lauko zidiniu projektai referatas.

Įvadas. Židinių tipai. Atviro tipo židiniai. Židiniai su kapsulėmis. Modernūs židiniai. Vietos židiniui parinkimas. Apdailos medžiagos. Marmuro arba granito apdaila. Medžio apdaila. Kitos apdailos medžiagos. Lauko židiniai. Kur geriausia statyti lauko židinį. Lauko židinių konstrukcijos ir naudojamos medžiagos. Elektriniai židiniai. Išvados. Literatūra. Informacijos šaltiniai.

Nieko nėra gražesnio už spragsinčią ugnį, po visus namus paskleidžiančią malonią šilumą. Tai galime turėti ir mes, įsigydami stilingą ir spalvingą, blizgantį ir modernų arba klasikinį ir tiesiog jaukų židinį.

Ugnis yra seniausias būsto šildymo šaltinis. Ugnimi buvo šildomos pirmykščio žmogaus gyvenamos patalpos, ugnimi iki šiol šildoma dauguma administracinių ir buitinių erdvių. Akivaizdu, kad nuo elementaraus ugniakuro iki šiuolaikinės technologijos ketaus ugniakurų nueitas ilgas tobulėjimo kelias.

Ne tik naujos technologijos, bet ir įvairių epochų stilistiniai motyvai lėmė šiuolaikinio židinio įvaizdį. Žiūrėjimas į židinį kiekvienam žmogui suteikia ramybės ir saugumo jausmą. Be to, tinkamai įkomponuotas židinys rodo ne tik gerus dizaino sprendimus, gerą skonį, bet ir siekius aplinką padaryti jaukią. Šiandien Lietuvos rinkoje siūloma daug įvairiausių tipų židinių: atvirų, uždarų, dujinių, elektrinių ir kitokių. Efektyvumas priklauso nuo daugelio kriterijų, pavyzdžiui, nuo ugniakuro tipo, technologijos, sandarumo, gabaritų, geometrinės formos.

Pastaruoju metu besistatant nuosavą namą ar įrenginėjant didesnį butą labai aktualu sumažinti būsto šildymo išlaidas. Tai ypač akivaizdu tapo šią žiemą, kai ne vienas pavydžiai žvilgčiojome į tuos, kurie įsirengė namuose židinį. Juk tai papildoma šiluma ir pats židinio kūren atviro tipo židiniai, tai židiniai su didele siaurėjančia pakura, kuri dažniausiai būna sumūryta iš ugniai atsparių šamotinių plytų. Tokie židiniai nėra pritaikyti didelėms patalpoms apšildyti. Dažniausiai jie statomi patalpose, kuriose atitinkamas, dažniausiai country stiliaus interjeras (sodybose, pirties patalpose, kavinėse ir pan. ), patalpose, kur vyrauja senasis klasikinis stilius (pvz. angliškas klasikinis – židinys su didžiule pakura, kuri prasideda nuo grindų ar panašiai).

Atviro tipo židiniai nėra skirti šildymui. Šių židinių pagrindinė funkcija yra estetinis vaizdas – natūralumo akcentas, ryšis su bendru patalpos interjeru (židinys neatsiejama ir labai svarbi interj dar visai neseniai Lietuvos rinkoje dominavo primityvūs atviro tipo židiniai. Tačiau pamažu jie prarado paklausą. Dabar daugiausia siūloma uždaro tipo židinių. Savo nišą randa ir vienetiniai, išskirtinio dizaino, žinomų pasaulio firmų sukurti židiniai, kurie dabar dažniausiai pavadinami moderniais. Dažniausiai jie pagaminti iš juodojo plieno, yra rankų darbo, todėl jų kaina yra labai aukšta. Juos dažniau renkasi respektabilumo siekiančios įstaigos, pasiturintys žmonės.

  • Microsoft Word 789 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (2044 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Židiniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Židiniai. (2011 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/zidiniai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 11:43
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo