Žiemos sodas


Įvadas. Žiemos sodas. Žiemos sodų istorija. Reikalavimai žiemos sodui. Žiemos sodų tipai. Žiemos sodo projektavimoas. Medžiagos ir laikantieji profiliai. Šildymo, vėdinimo ir apšvietimo sistemos. Aliuminės žiemos sodų sistemos. Iš ko gaminami žiemos sodai. Žiemos sodo augalų dizainas. Žiemos sodų privalumai. Energija. Komfortas. Saugumas. Žiemos sodo aprašymas. Išvados. Informacijo šaltiniai.


Nuosavas žiemos sodas – puiki oazė norint paigti nuo kasdieninių rūpesčių, norint pasiilsėt, ramiai praleisti laiką.

Žiemos sodas vieniems yra prabangos pojūtis, kitiems – svajonių išsipildymas, dar kitiems – grįžimas, priartėjimas prie gamtos. Tai būdas sukurti teigiamos emocijos, nes unikalus mikroklimatas nepaliks nei vieno abejingo. Čia galima auginti net ir tuos augalus, kuriuos norėtumėte auginti savo sode, tačiau jie negali mūsų klimato sąlygomis.

Šiandien žiemos sodai yra populiarūs įvairių patalpų registracijose, šalia namų, verslo centruose. Tai ne tik suteikia pastatui išraiškingas, bet taip pat tai yra galimybė pratęsti vasarą ištisus metus.

Be estetinės ir rekreacinės funkcijų, žiemos sodas gali atlikti grynai praktines funkcijas, papildant namo projektavimą ir kompensuoti jo trūkumus. Jei žiemos sodas yra šiaurinėje namo pusėje, jis taps patikima apsauga nuo šalčio pastate. Jei jis yra tytinėje pusėje – labai naudinga sujungti jį valgomuoju. Žiemos sodas pietinėje namo pusėje leis auginti labiausiai šviesą mėgstančius augalus, todėl taupys namo šildymą.

Tikslas: Išnalizuoti žiemos sodus ir atlikti individualais žiemos sodo projektą.

Išnagrinėti mokslinę, populiariąją literatūrą bei kitus informacinius šaltinius apie žiemos sodus, jo įrenginius, mokėti apibūdinti ir paaiškinti jų įrengimo, apipavidalimimo bei fitokompozicijų parinkimo tikslingumą bei galimybes.

Pasirinkti individuale interjerą, kuriame yar galimybė suprojektuoti žiemos soda.

Atlikti pasirinkto individualaus žiemos sodo projektą.

Žiemą patalpą reikia šildyti. Skirtingi augalai ištveria skirting žesmiausią temperatūrą. Todėl šildymas priklauso nuo augalų tipo.

Šiuo metu yra daugybė įvairiausių tipo ir paskirties lempų. Optimaliausia žiemos sodui – 250 W ir stipresnės natrio lempos. Augalams apšviesti dažniausiai naudojamos natrio ir metalo halogeninės lempos. Natrio lempos skleidžiama orandžinė ir raudona šviesa skatina augalus apdailos elementais.

Žiemos sode ne tik didina gyvenimo patogumą ir gyvenamą plotą bei gražina namo išvaizdą, tačiau kartu jis padeda ir taupyti erergiją bei prasideda prie namo saugumo didinimo.

Tam, kad savo žiemos sode jaustumėtės patogiai, nepamirškite reikalavimų energijai, saugumui, patogumui ir išvaizdai.

Akivaizdžiai taupyti energiją gali padėti jau pats žiemos sodas be jokių papildomų komponentų. Kodėl taip yra, nesunku suprasti: krintantys saulės spinduliai yra paverčiami šilumai (pvz., jų dėka įšyla keramikinės grindų plytelės), ir ši šiluma negali pasišalinti pro išorinį žiemos sodo dangalą. Veikiant tokiam “šiltnamio efektui”, akivaizdžiai sumažėja tradicinių apšildymų sistemų teikiamos šildymo sistemos poreikis. Kai name yra žiemos sodas, tai temperatūros tokio namo viduje ir išorėje skirtumas būna mažesnis negu, kad paprastai. Šitaip sukuriama ideali apsauginė zona tarp išorinio ir vidinio oro ir naktį ir dieną didėją energiją taupiantis poveikis – net ir tiesiogiai nešviečiant saulės spinduliams. Karštą vasaros dienąmžiemos sodo zonoje atsiranda perkaitimo pavojus. Atitinkamų žaliuziųir žaliuzių su bėgeliais dėka galima efektyviai apsisaugoti nuo šios galimos problemos.

  • Inžinerija Referatas
  • Microsoft Word 1109 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2719 žodžiai)
  • Rita1993
  • Žiemos sodas
    10 - 5 balsai (-ų)
Žiemos sodas. (2016 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ziemos-sodas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:52
×