Zigmantas Sierakauskas biografija


Zigmas sierakauskas. Sierakauskas zigmantas.

Zigmantas Sierakauskas. Biografija. Zigmantas Sierakauskas gimė 1826m. gegužės 30 d. , mirė 1863m. birželio 15 d. Jis buvo kilęs iš neturtingų bajorų nuo Lucko. Pasiųstas į užsienį, jis turėjo uždavinį ištirti. Jam pavyko susipažinti su karo ministeriu Miliutinu ir kitais žymiais asmenimis. Nors jis ir toliau dalyvavo revoliucinėje veikloje. Kai 1863 m. sausio mėn. prasidėjo sukilimas Lenkijoje ir pradėjo busti Lietuva. Pirmas Sierakausko dalinių susidūrimas su rusais įvyko ties Raguva. Žinia apie Sierakausko likimą sujaudino ne tik savuosius.

Jis buvo kilęs iš neturtingų bajorų nuo Lucko. Jo tėvas žuvo laisvės kovose 1831 m., jį augino giminaitė, kurios vyras taip pat žuvo Kosciuškos sukilime. Toji giminaitė jį išpirko šeimos sidabro likučiais nuo skaudaus likimo būti paimtam kaip sukilėlio našlaičiui į kadetų korpusą tarnauti carui. Baigęs 3 klases, jis įstojo į Peterburgo universitetą. Čia jis suartėjo su kilusiais iš Lietuvos studentais ir užmezgė ryšius su rusų inteligentija. Atostogas jis praleisdavo Lietuvoje, kur turėjo progos susipažinti su valstiečių vargais ir pasidaryti jų karštu užtarėju.

Pasiųstas į užsienį, jis turėjo uždavinį ištirti, ar yra galimybės gauti paramos sukilimui, bet jo patriotinė veikla jau buvo kritusi maskoliams į akis: 1848 m. jis buvo suimtas, be teismo sprendimo apkaltas grandinėmis ir pėsčias nuvarytas į Kirgizų stepes. Čia jis keletą metų praleido sunkiausiose sąlygose. Sutikęs keletą tremtinių iš mūsų krašto toliau planavo, kaip išlaisvinti savo tėvynę.

  • MS PowerPoint 364 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (433 žodžiai)
  • Belenkas
  • Zigmantas Sierakauskas biografija
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Zigmantas Sierakauskas biografija. (2015 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/zigmantas-sierakauskas-biografija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 16:51
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo