Zigmanto Sierakausko, Konstantino Kalinausko, Antano Mackevičiaus vaidmuo sukilime


Zigmanto Sierakausko, Konstantino Kalinausko, Antano Mackevičiaus vaidmuo sukilime. Išsiaiškinti Zigmanto Sierakausko, Konstantino Kalinausko, Antano Mackevičiaus vaidmenį sukilime. Tikslas. Uždavinys. Išanalizuoti Z. Sierakausko, K. Kalinausko ir A. Mackevičiaus indelį sukilimui. Išsiaiškinti, kokią įtaką vadų darbai turėjo sukillimo eigai. Zigmantas Sierakauskas-Dolenga. (1826-1863). Sukilėlio sūnus. Baigė Sankt Peterburgo karo akademiją. Antanas Mackevičius. (1828-1863). Kilęs iš bajorų. Baigęs Varnių dvasinę seminariją, kunigavo Krekenavoje ir Pabrėžėje. Konstantinas Kalinauskas – Lietuvos diktatorius. (1838-1864). Kilęs iš bajorų, baigė teisės studijas Sankt Peterburgo universitete. Vienas pagrindinių sukilėlių ir jų vadų naudojamas šūkis. Z. Sierakausko ir K. Kalinausko pakarimo vieta Lukiškių aikštėje. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Kilęs iš bajorų. Baigęs Varnių dvasinę seminariją, kunigavo Krekenavoje ir Pabrėžėje. Kaip gerai išmanantis partizaninės kovos taktiką, 1863 m. buvo paskirtas Kauno gubernijos (vaivadijos) vaivada ir su kariuomene peržygiavo visą šią guberniją. Pamoksluose agitavo valstiečius prieš Rusijos valdžią. Prasidėjus 1863m. Sukilimui vienas pirmųjų patraukė į kovą. 1863m. Pabaigoje buvo suimtas. Į Kauną kunigas varytas pėsčiomis, nešinas kryžiumi. Mirties bausmė pakariant buvo įvykdyta paskutinėmis 1863m. dienomis Kaune.

Vienas pagrindinių sukilėlių ir jų vadų naudojamas šūkis.

Z.Sierakausko ir K. Kalinausko pakarimo vieta Lukiškių aikštėje.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3409 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (313 žodžiai)
  • Emilija
  • Zigmanto Sierakausko, Konstantino Kalinausko, Antano Mackevičiaus vaidmuo sukilime
    10 - 2 balsai (-ų)
Zigmanto Sierakausko, Konstantino Kalinausko, Antano Mackevičiaus vaidmuo sukilime. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/zigmanto-sierakausko-konstantino-kalinausko-antano-mackeviciaus-vaidmuo-sukilime.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:37
×