Zigmundas Froidas


Zigmundas Froidas. “Kasdieninio gyvenimo psichopatologija”. Zigmundas Froidas - (vok.  Sigmund Freud  )Austrų nEuropatologas, psichiatras, psichologas , psichoanalizės  pradininkas. Psichopatologija - kas tai ? Tikrinių daiktavardžių užmiršimas / Žodžių tvarkos sumaišymas. Klaidingai prisimenamo vardo sąlygos. Vardų užmiršimas. Svetimų kalbų citatų užmiršimas. Maskuojantis vaikystės prisiminimų pobūdis. Kalbos klaidos. Klaidos grupuojamos. Skaitymo ir rašymo klaidos. Įspūdžių ir ketinimų užmiršimas. Apsirikimai. Simtominiai ir atsitiktiniai veiksmai. Kombinuotos klaidos. Tam tikri mūsų psichinės veiklos nepakankamai ir netyčia atliekami veiksmai išryškėja kaip visiškai motyvuoti. Ar tikrai esate psichiškai sveikas? Šaltiniai.

[ psicho + patologija] Tai mokslas apie psichikos ligas.

Apsirikimai Simtominiai ir atsitiktiniai veiksmai Dar kartą apie apsirikimus Kombinuotos klaidos Determinizmas,tikėjimas atsitiktinumu ir prietarais ,bendros pastabos.

Dažnai žmonės negali prisiminti žodžio,kurį tikrai žino ir remiasi faktu,jog esą jie lengviau nei kiti dalykai “išsprūsta “iš atminties net nenumanydami ,kad tai lemia visai kiti veiksniai. Tačiau dažnai tai nėra tiesiog užmiršimas,bet ir klaidingas prisiminimas ieškant panašių žodžio pakaitalų.

Tam tikras nusiteikimas jį pamiršti Tiesioginis informacijos slopinimo procesas Galimybė nustatyti išorinę asocijaciją tarp vardo ir prieš tai nuslopinto elemento.

Galima išskirti du vardo užmiršimo atvejus: 1.Vardas susijęs su nemaloniais prisiminimais 2.Vardas susijęs su kitu turinčiu nemalonių prisiminimų. Taigi,vardą prisiminti sutrukdo arba jis pats,arba jam artimos asocijacijos.

Vaikystės prisiminimai išlieka dėl ”išstūmimo”.Prisimenant jie pakeičia kitus,išties svarbius išgyvenimus,kuriuos būtų galima atgaivinti iš pirmųjų,tačiau juos reproduktuoti trugdo tiesioginis pasipriešinimas.Kadangi,jie išlieka ne dėl turinio,o dėl asocityvaus ryšio su kitu prisiminimu juos galime vadinti maskuojančiais.

Žmogui nebūdina užmiršti nuolat vartojamus gimtosios kalbos žodžius,tačiau kalbant pasitaiko kalbos klaidų arba riktų.

Pagal deskriptyvinį požiūriu “Veneros Milo vietoj Milo Venera” Pagal pirmalaikį žodžio ištarimą “Pats taip bara.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 155 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (631 žodžiai)
  • Pika
  • Zigmundas Froidas
    10 - 7 balsai (-ų)
Zigmundas Froidas . (2015 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/zigmundas-froidas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 21:27
×