Žinduoliai Lietuvoje


Žinduoliai Lietuvoje. Bebras. Bebras yra graužikų. Lapė. Lapės yra šunų šeimos kaliniai žvėrys. Miegapelė. Miegapelė — graužikų. Vilkas. Vilkas — šūnų šeimos plėšrusis žinduolis. Elnias. Elnias - elmninių šeimos porakanopių žinduolių gentis. Šuo. Šunys kilę iš vilko, šakalo ir kitų šunų šeimos plėšriųjų žinduolių rūšių. Briedis. Briedis yra stambiausias elnių šeimos žinduolis. Šernas. Šerno kūnas iš šonų plokščias. Paptastoji Voverė. Paprastosios voverės daugiausiai gyvena spygliuočių miškuose. Pilkasis Kiškis. 4-6 kg svorio žvėrelis, ilgomis ausimis. Šaltinis Lietuvos tarybinė enciklopedija.


Bebras yra graužikų būrio žinduolis, kurio kūno ilgis apie 1m, uodegos ilgis iki 30 cm, plotis 15cm, o masė apie 30kg. Žiemos metu bebras minta drebulių, gluosnių, tuopų, beržų žieve ir šakelėmis, vandens augalų šakniastiebiais. Vasarą — žole Graužia medžius. Iš jų šakų stato trobeles, daro užtvankas. Kartais naudojasi dumblu. Užtvankas bebrai stato tam, kad pakiltų vandens lygis. Tada jiems yra saugiau, nes giliame vandeny jie gali lengvai plaukioti ir nardyti. Taip pat jų urvai (tuo pačiu ir maistas) yra po vandeniu, tad bebrams lengviau iki jų prieti. Bebro kūnas yra apaugęs kailiu. Jo spalva būna šviesia rusva, ruda arba juoda. Dauginasi poruodamiesi. Nėštumas trunka apie 3 mėnesius.

Lapės yra šunų šeimos kaliniai žvėrys. Lietuvoje paplitusi rudoji. Kūno ilgis 60-80cm, masė 4-8kg. Kailis būna raudonai arba gelsvai rudas, labai retai baltas arba beveik juodas su neryškiu rudu atspalviu. Gyvena miškuose, krūmuose, netoli upių ir ežerų. Yra plėšrūnės. Minta daugiausiai peliniais graužikais, rečiau paukščiais, kiškiais, stirniukais, dvėseliena. Vaisiais, uogomis Lapės poruojasi. Nėštumas trunka apie 60 dienų. Patinas su patele jauniklius kartu prižiūri apie 4-6 mėnesius. Vienu metu lapė išveda 4-5 (kartais 12) jauniklių.

Miegapelė — graužikų būrio, žinduolių šeima. Panašios į peles ar voveres. Kūno ilgis 11-14cm, uodegos apie 12cm, masė 65-80g.

  • MS PowerPoint 2607 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (828 žodžiai)
  • Benas
  • Žinduoliai Lietuvoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Žinduoliai Lietuvoje. (2016 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/zinduoliai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 21:01
×