Žindymas Laktacijos ypatumai


Žindymas. Nauda kūdikiui. Nauda motinai. Pieno savybės. Priešpienis. Pieno susidarymą ir išsiskyrimą skatina. Žindymo pozos. Žindymas gulint ant nugaros. Žindymas gulint ant šono. Gulint ant šono. Gero prigludimo požymiai. Blogo prigludimo požymiai. Žindymas sėdint. Nepamirškite. Pirmas žindymas. Žindymo dažnumas. Žindyti pradedama, kai pastebimi šie alkio signalai. Pieno ištraukimas. Pieno nusitraukimas rankomis. Pieno laikymas. Nutrauktas motinos pienas užšaldomas ir laikomas. Užšaldyto motinos pieno atšildymas. Žindymas ir emocijos.

Motinos piene yra idealiai subalansuotas ir lengvai pasisavinamas: Baltymų Riebalų Angliavandenių Vitaminų Mineralinių medžiagų Geležies Vandens kiekis Motinos piene yra to, ko nerasime jo pakaitale, karvės ar ožkos piene. Tai: Įvairiausi antikūnai, saugantys nuo infekcijos Augimą skatinantys faktoriai Šarminė aplinka bei fermentai, padedantys virškinti pieną Daugybė medžiagų, atsakingų už sveiko žmogaus formavimąsi Žindymas apsaugo vaikus nuo įvairių ligų visą gyvenimą: Antsvorio, šienligės, egzemos, astmos, diabeto, ausų infekcijos ir t.t.

Motinos pienas – geriausias naujagimio ir kūdikio maistas: Patenkina visus kūdikio maisto medžiagų ir vandens poreikius Tinkamiausias virškinimo sistemai – jį kūdikis pajėgia geriausiai įsisavinti, bei virškinti geriau ir greičiau nei mišinius Skatina gerą augimą, fizinį vystymąsi ir protinį brendimą Aprūpina naujagimio organizmą imuninėmis medžiagomis (saugo nuo ligų sukėlėjų, toksinų, alergenų patekimo į organizmą) Visada švarus, šiltas, geriausias ir ekonomiškiausias maistas.

Pirmąsias paras po gimdymo, veikiant hormonams, krūties liaukiniame audinyje gaminasi priešpienis (krekenos) Jame daugiau baltymų (imuninių medžiagų), mažiau riebalų Jis riebus ir maistingas, skaidrus ar vos gelsvas Pirmą kartą reikia pamaitinti per pirmąsias 2 val. po gimdymo ir laikyti prie krūties ne trumpiau 30 min. Cezario pjūvis – ne išimtis. Po 3 – 5 dienų pereinamąjį pieną Po 10 – 14 dienų subrendusį pieną.

Pienas teka latakais, kurie ties rudojo laukelio riba su oda sueina į pieno ančius, o iš jų – į keletą latakų. Šie mažomis angelėmis atsiveria spenelio viršūnėje.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 774 KB
  • 2014 m.
  • 34 puslapiai (1561 žodžiai)
  • Skaistė
  • Žindymas Laktacijos ypatumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Žindymas Laktacijos ypatumai. (2014 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/zindymas-laktacijos-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:21
×