Žiniasklaidos įtaka korupcijos lygiui šalyje


Ziniasklaida itaka. Ziniasklaidos korupcija versle. Ziniasklaida ir korupcija referatas. Ziniasklaida korupcija. Korupcija ziniasklaidoje lietuvoje.

Įvadas. Korupcija. Korupcijos priežastys lietuvoje. Žiniasklaida ir korupcija. Politinės ekonomijos veiksnys. Socialinės organizacijos veiksnys. Kultūrinis veiksnys. Žiniasklaidos korupciją lemiantys politinės ekonomijos veiksniai. Žiniasklaidos korupciją lemiantys kultūros veiksniai. Žiniasklaidos skaidrumo chartija. Išvados. Naudota literatūra.

Šiuolaikinėje visuomenėje žiniasklaida vaidina pagrindinį vaidmenį informacijos teikime, todėl eiliniam Lietuvos skaitytojui svarbu žinoti, kaip žiniasklaida tą informaciją gauna, kokie yra atrankos kriterijai, kam teikia pirmenybę ir kaip ją pateikia. Paprastas žmogus labai pasitiki žiniasklaidos teikiama informacija, tai visuomenės informavimo priemonę skatina teikti tik įdomią, patrauklią, sensacingą prekę, o tam tikros informacijos akcentavimas ir išpūtimas iškreipia vaizdą apie šalyje susidariusią situaciją. Paskutiniu metu ypač daug kalbama apie korupcijos nusikaltimus. Žiniasklaida ypatingai domisi korupcija tarp valdžios pareigūnų. Ir šis faktas verčia visuomenę dar labiau patikėti žiniasklaidos objektyvumu, jos noru siekti teisingumo. Žiniasklaidos teisinę sistemą Lietuvoje teisininkai laiko viena iš liberaliausių Europoje. Pagal įvairias viešosios nuomonės apklausas, žiniasklaida yra institucija, kuria Lietuvos visuomenė pasitiki labiausiai ir nepaisant kai kurių valstybės atstovų paskirti „švelnias sankcijas“ kritikuojantiems leidiniamas, yra giliai įsišaknijusi kultūrinė nuostata nukreipta prieš kišimąsi į spaudos laisvę. Teisę naudotis informacija garantuoja įstatymai, tačiau informacijos laisvės nuostatų įgyvendinimas praktikoje dar nepakankamas. Jei spauda buvo gan aktyvi atskleidžiant korupciją, tai valstybinis radijas ir televizija tebėra stiprioje politinėje įtakoje, o žiniasklaidos veiklą vis dar riboja blogas priėjimas prie informacijos ir galbūt kai kuriais atvejais įbauginimas.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1997 žodžiai)
  • Universitetas
  • Osre
  • Žiniasklaidos įtaka korupcijos lygiui šalyje
    8 - 2 balsai (-ų)
Žiniasklaidos įtaka korupcijos lygiui šalyje. (2012 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ziniasklaidos-itaka-korupcijos-lygiui-salyje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 14:54
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo