Žiniasklaidos įtaka politikos procesams ir visuomenei


Įvadas. Žiniasklaidos sąveika su politika. Žiniasklaidos funkcionavimas politiniuose procesuose. Žiniasklaida ir rinkimai. Šou principų išraiškos Lietuvos politiniame gyvenime. Žiniasklaidos ryšys su visuomene. Žiniasklaidos įtaka visuomenės nuomonei. Išvados. Literatūros sąrašas.


Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad be įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisminės valdžių, galime išskirti dar vieną - „ketvirtąją valdžią“. Šis vaidmuo priskiriamas žiniasklaidai, kuri dar apibūdinama, kaip veikiantis tiltas tarp išorinio pasaulio ir jo atspindžių žmonių galvose. Ji daro didelę įtaką visuomenei, nes gali manipuliuoti esama informacija taip, kad žmonės sužino vienus dalykus, bet nesužino kitų. Todėl žiniasklaida dažnai tampa politinės komunikacijos priemone ir pagrindiniu kanalu, kuriuo sklinda informacija. Jos nuomonė dažnai tampa svarbesnė už teismo, administracijos ar politinių institucijų sprendimus, nes ji kontroliuoja svarbiausią politinės įtakos svertą – viešąją nuomonę. Todėl tampa suprantama, jog politikai suteikia prioritetą žiniasklaidai, naudojasi jos paslaugomis, priima ir kenčia kritiką. Kadangi tai, kas valdo daugumos protus ir yra tikroji, svarbiausia iš valdžių.

Šio rašto darbo pagrindinis tikslas – išnagrinėti, kokia yra žiniasklaidos įtaka politikai ir visuomenei. Darbo uždaviniai:

Aptarti žiniasklaidos įtaką politiniuose procesuose ir rinkimuose;

Išanalizuoti kokių šou principų galima aptikti Lietuvos politiniame gyvenime;

Išsiaiškinti , koks žiniasklaidos ryšys su visuomene ir kokią įtaką ji daro visuomenės nuomonės formavimuisi.

Žiniasklaidos svarba šiuolaikinėje visuomenėje yra labai didelė, ypač svarbi jos sąsaja su valdžia. Politiniu požiūriu žiniasklaida pirmiausia yra svarbi tuo, kad užtikrina valdžios ir piliečių bendravimą. Kodėl politikai taip intensyviai ir visokiausiais būdais stengiasi patraukti žiniasklaidos dėmesį? Valdžios institucijoms yra svarbu būti matomoms, o žiniasklaidai – tai vienas pagrindinių informacijos ir pelno šaltinių. Informacijos sklaida suteikia galimybę politikams tapti žinomiems, o rinkėjams jaustis dalyvaujantiems politikoje. Dabar formulė “Valdžia - tai žinios”, keičiama formule “ Valdžia – tai įvaizdis”. Tai ką sukuria žiniasklaida iš paprasto politiko, mes matome rinkimų laikotarpiu, nes tik ši infomacijos tėkmė juos paverčia juos aiškiais piliečiais pasiruošusiais atstovautį tautą.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1525 žodžiai)
  • Severija
  • Žiniasklaidos įtaka politikos procesams ir visuomenei
    10 - 9 balsai (-ų)
Žiniasklaidos įtaka politikos procesams ir visuomenei. (2016 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ziniasklaidos-itaka-politikos-procesams-ir-visuomenei.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 05:13
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo