Žiniasklaidos įtaka vaiko raidai


Žiniasklaidos įtaka vaiko raidai. Ekologija tai mokslas, tyrinėjantis laipsnišką ir abipusį aktyvaus, augančio žmogaus ir jį supančios aplinkos kintančių savybių prisitaikymą. Žiniasklaidą sudaro visos, visuomenę informuojančios priemonės. Spauda, radijas, televizija, internetas. Žiniasklaidos poveikis šiame procese yra trejopas. Televizija. Vaikų, kurie labai dažnai žiūri televizorių, loginis mąstymas daug silpnesnis, o vaizduotė skurdesnė negu tų vaikų, kurie televizoriaus nežiūri. Vaikai – jautriausia televizijos auditorija. Literatūra.

Kaip jau gerai žinome, žiniasklaidą sudaro visos, visuomenę informuojančios priemonės - tai spauda, radijas, televizija, internetas ir kt. Pasak Sakalausko (2000), žiniaskaidos priemonių įtaka gali būti tokia didelė, kad jose vyraujačios temos tampa komunikacijos pagrindu, ašimi, apie kurią sukasi ne tik menkai pažįstamų žmonių, bet ir šeimos bendravimas. Jau nuo pat mažens vaikai žiūri įvairias laideles per televizorių, skaito vaikiškas, iliustruotas knygeles, susipažįsta su įvairiais personažais, iš kurių mokomasi, lyginama blogio ir gėrio priešprieša, lavinamos vertybės. XXI amžiuje, žiniasklaidos priemonės yra normalūs ir jau nieko nestebinantys reiškiniai, be kurių neįsivaizduojama nei viena paauglio diena. 2011 metais, žiniasklaidos ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS LT“ tyrimų duomenimis, vidutiniškai vienas Lietuvoje gyvenantis vaikas per dieną televizorių žiūri dvi su puse valandos. To pakanka, jog, ryškių vaizdų pagalba, asmens galvoje, būtų suformuojami tam tikri dalykai, kurie gali turėti įtakos žmogaus vertybių formavimuisi, mąstymui bei elgsenai. Ir nors žiniasklaida nėra tiesioginė abipusio saveikos proceso aplinkos dalis, pasak Robertos M. Berns (2009), žiniasklaida yra ne mažiau svarbus socializacijos veiksnys nei visi kiti, nes būtent jos dėka, vaikas gali matyti visą pasaulį, praeitį, dabartį, ateitį, įspūdingas vietas, netiesiogiai susipažinti su įvairiais žmonėmis, mokytis iš jų, imti pavyzdį, taip ugdant žingeidumą, formuojant savo vertybių skalę, nuostatas. Pasak Marozienės (2005), socializacijos požiūriu vaikai yra viena labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių. Todėl galima teigti, jog mano pasirinkto veiksnio reikšmingumas vaiko socializacijai yra neabejotinas ir ypač aktualus šiomis dienomis.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2013 m.
  • 5 puslapiai (1082 žodžiai)
  • Martyna
  • Žiniasklaidos įtaka vaiko raidai
    10 - 3 balsai (-ų)
Žiniasklaidos įtaka vaiko raidai. (2013 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/ziniasklaidos-itaka-vaiko-raidai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:41
×