Žiniasklaidos vaidmuo korupcijos prevencijoje


Įvadas. Žiniasklaidos vaidmuo kovoje su korupcija. Metų lietuvos korupcijos žemėlapis. Kokią vietą šiame žemėlapyje užima žiniasklaidą? Patikimiausios informacijos apie korupciją šaltiniai. Priemonės, padedančios padidinti žiniasklaidos efektyvumą atskleidžiant korupciją. Išvados. Literatūros sąrašas.

Mūsų nepriklausoma žurnalistika yra labai jauna, o tiriamąją žurnalistiką jau dėsto žmonės, patys vos prieš porą metų baigę mokslus ir neturintys ne tik praktinės patirties, bet ir gyvenimiškos išminties. Dauguma jų dar nesuvokia, kad jais manipuliuoja ne tik jų redaktoriai, bet ir jų informacijos šaltiniai. Kalbėti apie kovą su korupcija yra paprasta ir madinga, realiai kovoti su ja yra sudėtinga ir nepelninga. Žiniasklaida negali būti baudimo ar persekiojimo institucija, bet gali tapti priežiūros ir analizės centru. Žiniasklaida gali prisidėti prie kovos su korupcija ne tik aprašydama jau atskleistus faktus, bet ir analizuodama sąsajas tarp konkrečių valdžios veiksmų ir sprendimus priimančių žmonių. Suformuota neigiama nuomonė apie valdžią nemažina, o greičiau didina korupciją, nes iš patekusio valdžion nieko gero ir negali tikėtis. Tačiau žiniasklaida galėtų įdiegti piliečiams pasitikėjimą savo jėgomis ir paskatinti juos netoleruoti korupcijos, netoleruoti jos neduodant kyšio kelių policininkui ir neleidžiant piliečių ir valstybės vardu priiminėti tik nedidelei grupei žmonių palankių sprendimų.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (2942 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintare
  • Žiniasklaidos vaidmuo korupcijos prevencijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Žiniasklaidos vaidmuo korupcijos prevencijoje. (2014 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/ziniasklaidos-vaidmuo-korupcijos-prevencijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:56
×