Žiniasklaidos vaidmuo politikoje referatas


Referatas. Žiniasklaidos vaidmuo politikoje referatas.

Šiuolaikiniame pasaulyje bene didžiausią įtaką informacijos skleidimui turi žiniasklaida. Tai internetiniai žinių portalai, laikraščiai, radijas, televizija. Visi šie informacijos skleidimo būdai turi didžiulį vaidmenį kasdieniniame žmogaus gyvenime, pastarieji gali pagirti, smerkti, išaukštinti bei atkreipti visą dėmesį į tam tikrą žmogų, visuomenės veikėja, politiką, partiją ar net visą valstybės veiklą. Stebint žiniasklaidos darbą ne visada pastebima teisingai pateikta informacija, neretai profesionalūs žurnalistai, pradžiamoksliai ar su žiniasklaida nieko bendro neturintys asmenys dėl didesnio pasisekimo paskleidžia neteisinga informacija, t.y propaganda. Ypač pamėgta skleisti klaidinga informacija apie visuomenės veikėjus, įvairių žvaigždžių gyvenima ir be abejo apie politika ir joje veiką vykdančius žmones. Taigi kyla klausimas, į kurį šiame referate stengsiuosi atsakyti, koks visgi yra žiniasklaidos vaidmuo politikoje.

Žiniasklaida laikoma labai svarbi politinio gyvenimo dalyvė, per ją pranešamos politinės naujienos, kokie sprendimai priimti, kokius sprendimus planuojama priimti, taip pat žiniasklaida daro didžiulę įtaką žmonių nuomonei apie politiką ir pačia valdžią. Naudodamasi internetu, televizija, radiju bei laikraščiais žiniasklaida sutelkia didžiulę žmonių minią, kuri nuosekliai seka visą pateiktą informaciją. Kuri ne visada būna teisinga, tačiau stengiamasi visada ją pateikti informatyviai ir garsiai, kad pastebėtų kiekvienas. Žiniasklaidos vaidmuo politikoje darosi net gi labiau stiprus, kai artėja rinkimai, tada kiekvienas politikas naudojasi žiniasklaidos suteikiama nauda ir reklamuoja savuosius pažadus, darbus, kuriuos planuoja atlikti. Tokiu atveju, net gi politika nesidomintis žmogus apie ją vis tiek sužino, stebėdamas televizija, naršydamas internete ar skaitydamas laikraštį.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (928 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aivaras
  • Žiniasklaidos vaidmuo politikoje referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Žiniasklaidos vaidmuo politikoje referatas. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ziniasklaidos-vaidmuo-politikoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 15 d. 02:10
×