Žinių spragų teorija ir jos tyrimai politikos srityje


Įvadas. Laikraščių įtaka žinių spragoms – skirtingų efektų hipotezė. Televizijos įtaka žinių spragoms – skirtingų efektų hipotezė. Interneto įtaka žinių spragoms – skirtingų efektų hipotezė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Rašto darbe svarbi sąvoka „skirtingų efektų hipotezė“, kuri teigia, jog atsirandančias žinių spragas įtakoja pasirinktos medijos naudojimas (televizija, spausdintiniai laikraščiai, radijas, internetas). Kiekvienos iš minėtųjų medijų formatas yra skirtingas, jos perduoda skirtingą turinį ir orientuojasi į skirtingo sudėtingumo politinių įvykių pateikimą. Šiuo atveju reikšminga tai, jog priklausomai nuo išsilavinimo, socialinio statuso ir kitų faktorių, žmonės renkasi skirtingas visuomenės informavimo priemones, todėl jų turima informacija (netgi apie tuos pačius įvykius) skiriasi.

Bene labiausiai paplitusi hipotezė, jog informacija, gaunama iš laikraščių, turi didesnį teigiamą efektą (yra išsamesnė, informatyvesnė ir labiau skirta „heavy readers“, o ne „light readers“) nei informacija gaunama iš televizijos transliuojamų laidų . Pirmajame rašto darbo skyriuje analizuojami tyrimai, patvirtinantys minėtąją hipotezę. Tuo tarpu antrasis skyrius skirtas prielaidai, jog televizija lavina ir suteikia išsamios informacijos apie polinius įvykius ne prasčiau nei laikraščiai.

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (3899 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sonata
  • Žinių spragų teorija ir jos tyrimai politikos srityje
    10 - 4 balsai (-ų)
Žinių spragų teorija ir jos tyrimai politikos srityje. (2014 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/ziniu-spragu-teorija-ir-jos-tyrimai-politikos-srityje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 07:53
×