Žinių valdymas ir korporacinė atmintis


Žinių valdymas ir korporacinė atmintis. Įvadas. Korporacinė atmintis ir jos charakteristikos. Žinių valdymas. Duomenų saugyklos. Žinių saugyklos. Duomenų saugyklos ir žinių saugyklos. Optimalių sprendimų žinių bazė. Žinios ir jų charakteristikos. Žinių išgavimo būdai. „žinių žvalgyba“. Žinių vaizdavimas. Ontologijos. Žinių filtravimas. Žinių paieška. Instrumentinė paieška. Intelektualioji paieška. Vizuali paieška. Išvados. Naudota literatūra:.

Žinių valdymo sistemų vystymo savikaina paprastai yra didesnė, nei įprastų programinių produktų. Pirma, reikalinga specializuota aparatūrinė bei programinė įranga, kuri palaikytų ypatingus projektavimo reikalavimus. Be to, reikalingas patyręs personalas. Tokius žmones sunku rasti, o mokėti jiems reikia daug. Kartais gali atsitikti ir taip, kad uždavinys yra sudėtinga problema, jog nebeįmanoma rasti sprendinio, naudojant žinių valdymo sistema. žiūrint iš techninės pusės, jei projektas tinkamas pagal daugelį kriterijų, tai viena kliūtis neturėtų stabdyti projekto vystymo. Tačiau gali būti, kad projektas pareikalaus daug pastangų ir bus neekonomiška tęsti toliau. Žinių valdymo sistemų projektavimas turi būti įvertintas taip pat, kaip ir įprasti projektai.

Nors konkretus uždavinys ir tenkins visus aukščiau minėtus kriterijus, tačiau jo realizavimas pasinaudojant žinių bazėmis, ne visada gali tapti sėkmingu. Daug kriterijų gali sužlugdyti projektą. Pirma, asmenybė, paskirta būti žinių inžinieriumi, turi turėti daug galimybių. Antra, projektai iš esmės neegzistuoja, jie yra priklausomi nuo tam tikrų apribojimų, taikomų vyriausybėje, pramonėje ir mokymo įstaigose, kas labai veikia būsimus projektus.

  • Microsoft Word 565 KB
  • 2013 m.
  • 18 puslapių (3351 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Žinių valdymas ir korporacinė atmintis
    10 - 3 balsai (-ų)
Žinių valdymas ir korporacinė atmintis. (2013 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ziniu-valdymas-ir-korporacine-atmintis.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 16 d. 11:27
×