Žinių valdymo sistemos


Žinių valdymo sistema. Žinių valdymo sistemos tikslas. Žinių valdymo sistema. Svarbiausias iš žinių valdymo sistemos komponentų – žmogus. Kitas komponentas - informacinės technologijos. Informacinių technologijų nauda. Technologijos. Žinių žemėlapiai. Žinių žemėlapio sudarymas. (Pagal G. Probst, S. Raub, K. Romhardt „Žinių vadyba“ Sėkmės komponentai). Žinių žemėlapių sudarymo nauda. Žinių žemėlapių problemos. Žinių žemėlapiai. Žinių valdymo sistemos funkcijos. Žinių valdymo sistema. Sėkminga žinių valdymo sistema gali suteikti didelę naudą organizacijai, ji. Apibendrinant. Bibliografinių nuorodų sąrašas.


Esama įvairiausių teiginių apie žinių valdymo sistemą: Žinių valdymo sistema – tai sisteminis informacijos rinkimas, keitimas, kaupimas, ir technologijų pagalba pavertimas naudingomis žiniomis. J. M. Firestone, (1998) Žinių valdymo sistema skirta darbo eigos palaikymui, bei kalbos ir proceso standartizavimui. J. Smeltzer, (2003) Žinių nauda pasireikšią tik tada, kai ji yra naudojama. Iš žinių vartotojas turi gauti maksimalią naudą, tik tuomet žinių valdymo sistema yra efektyvi. D.Barrete, (1997).

Pagrindinis žinių valdymo sistemos tikslas - kaupti organizacines žinias, jas panaudoti, bei sudaryti galimybę keistis žiniomis organizacijos darbuotojams, kad organizacijos darbas vyktų sklandžiai.

Žinių valdymo sistema leidžia: Apdoroti; Kurti; Panaudoti duomenis; Kad žinių valdymas būtų efektyvus - žinios turi būti atnaujinamos, turi būti tikrinamas jų aktualumas ir tikslumas.

Susideda iš trijų esminių komponentų : Žmonės; Procesai; Technologijos; Visi šie komponentai žinių valdymo sistemoje yra būtini ir papildo vienas kitą.

Svarbiausias iš žinių valdymo sistemos komponentų – žmogus.

Šis komponentas: Įgyja, kuria, taiko, dalijasi ir išsaugo žinias; Formuoja sprendimų alternatyvas; Vertina, pasirenka ir įgyvendina sprendimus;.

Informacinės technologijos leidžia žinioms sklisti, jos lemia žinių valdymo sistemų sėkmę, bet yra laikomos tik viena iš žinių valdymo sistemos dalių, nes žinios reikalauja mainų, o žinių valdyme informacinės technologijos, tik padeda tuos mainus įgyvendinti.

  • MS PowerPoint 269 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (618 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ekasa
  • Žinių valdymo sistemos
    10 - 3 balsai (-ų)
Žinių valdymo sistemos. (2017 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/ziniu-valdymo-sistemos.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 19 d. 04:27
×