Žirgininkystės verslas - technologijų mokyklinio brandos baigiamojo darbo aprašas


Vardenis Pavardenis. 12 klasė. Techninė užduotis. Pagrindinės darbo apraše vartojamos sąvokos. Projektavimas. Idėjos paieška, analogai, jų analizė ir apibendrinimas. Produkto grafinis vaizdas. Idėjos įgyvendinimo etapai. Išteklių pasirinkimas baigiamojo darbo produktui. Technologiniai procesai ir rezultatai. Konstravimas. Technologiniai procesai. Išvados. Literatūra. Priedai.

Klientų lauks malonus sutikimas bei bendravimas, bus įteikiami dovanų kuponai, patraukli ir prieinama kaina, kuri pritrauks ne tik šeimas, bet ir jaunimą, kuris gerai praleistų laiką gamtoje, bei sužinotų įdomių dalykų apie žirgus. Pilnai įrengti žirgyną nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Norint įrengti žirgui levadą – aptvarą, reikia turėti didelį žemės sklypą, kuri reikia aptverti mediniais aptvarais arba elektros srove. Tokiems įrenginiams prireiktų nemažai pinigų. Todėl, verslo pradžiai planuoju žirgams vietą nuomotis žirgyne.

Žirgininkystės verslo paslauga užsiimsiu įvairiais būdais, bet svarbiausia – tai išmokyti žmones teisingai jodinėti bei padaryti žmonėms gerą įspūdį, kad nesigailėtų atvažiavę į žirgyną ir sugrįžtų dar ne vieną kartą.

Taip pat didelę svarbą verslo populiarinime turi reklama. Tai internetinės svetainės, populiariausi skelbimų portalai, skelbimų laikraščiai, reklamų iškabos tuose vietose, kur visada būna daugybė žmonių. Tačiau svarbiausia reklama yra iš kliento, kuris yra susidomėjęs mano siūlomomis paslaugomis ir pasiūlo šias paslaugas savo draugams, giminėms ir pažįstamiems.

Plėtojant žirgininkystės verslo darbuotojo paslaugas nėra reikalinga samdytis žmogų tiekėjo darbui. Nes šią veikla įmanoma pasirūpinti pačiam šeimininkui ( pašarais, papildais, vitaminais, skiepais).

Manau, kad teikiant žirgininkystės paslaugas, turėčiau sulaukti pasisekimo, kadangi Širvintų rajone Levaniškių kaime žirgininkyste nėra užsiimančių žmonių, be to mano verslo vienas iš tikslų yra atlikti ir šviečiamąjį darbą, ugdyti meilę žirgams. Tačiau jeigu atsirastų konkurentų, stenksiuosi plėsti savo paslaugas.

Su klientais bus maloniai bendraujama, taip pat jam pasiūloma numatytą laiką jodinėti - manieže, aikštelėje ar po apylinkes. Taip pat pasiūlome: jojimą lydint instruktoriui, jojimą savarankiškai, prižiūrint treneriui, ar jojimą su kordu (ilgas pavadys, kuriuo treneris nuo žemės valdo jūsų jojamą žirgą).

Atvykstant lankytojams žirgas turi būti jau pabalnotas ir pakamanotas. Lankytojas gali susipažinti su žirgu. Reikia leisti žirgui apuostyti lankytojo ranką, švelniai patapšnoti per kaklą, galima žirgą pavaišinti morka ar kitokio skanėsto gabalėliu. Negalima daryti staigių judesių. Jei žmogus bijo žirgo, galima palaikyti jį, kol paglostys ar išties ir paduos žirgui skanėstą. Beje, maistą žirgas iš žmogaus rankų visuomet pasiima lūpomis, tad nesibaiminkite įkandimo. Taip pat galima pavedžioti žirgą, šiek tiek apsiprasti su juo ir tuo pat metu galima pasikalbėti su treneriu išsakyti, ko tikitės iš pasijodinėjimo, išklausyti patarimų, kaip elgtis balne. Visa tai užims vos keletą minučių, tačiau ir jūs kiek apsiprasite su žirgu, ir gyvūnas – su jumis.

Mes siūlome net ir visiškai nepatyrusiems raiteliams jojimą po apylinkes. Tai – nepamirštami įspūdžiai, tačiau užtikrinsime, jog bus skirtas ramaus charakterio, patikimas žirgas, kad kartu bus lydintis instruktorius ir paslaugos teikėjas suteiks klientui būtinas apsaugos priemones – šalmą bei apsauginę liemenę. Ruošiantis jodinėti, geriausia rinktis patogius, laisvus, judesių nevaržančius drabužius ir patogią avalynę.

Taip pat klientas turi nepamiršti: jojimas – tai visų pirma malonumas. Vis dėlto malonu turi būti ne tik jam, bet ir jojamam žirgui – tai ne motociklas ir ne automobilis, o jautrus gyvūnas. Svarbu parodyti, kad reikia jausti atsakomybę, nemėginti savarankiškai atlikti kaskadinių triukų ant žirgo nugaros, netampyti pavadžių,negalima įsijausti į laukinių vakarų kaubojaus vaidmenį – reikia pasitikėti lydinčio instruktoriaus nurodymais. Taip pajusite jojimo teikiamą džiaugsmą.

  • Technologijos Aprašymas
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai (4660 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabriele
  • Žirgininkystės verslas - technologijų mokyklinio brandos baigiamojo darbo aprašas
    10 - 2 balsai (-ų)
Žirgininkystės verslas - technologijų mokyklinio brandos baigiamojo darbo aprašas. (2013 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/zirgininkystes-verslas---technologiju-mokyklinio-brandos-baigiamojo-darbo-aprasas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:52
×