Žirgų sportas


Žirgų sportas Lietuvoje. Jojimo istorija. Žirgo amunicija. Balno istorija. Balno dalys. Balno pavarža. Pobalnis. Kilpos. Pobalnis. Kamanos. Kaktos dirželis. 2. Nosies dirželis arba kapsulė. Kapsulių rušys. Žąslai. Bežąslės kamanos. Bežąslių kamanų rušys. Kitas inventorius kojų apsaugos. Raitėlio apranga. Varžybinių aprangų pavyzdžiai. Jojimo disciplinos. Konkūro istorija. Bendrosios nuostatos. Kliūčių tipai. Varžybų tipai. Žymiausi Lietuvos konkūro raitėliai. Šaltiniai.

Jojimo istorija Žirgo amunicija Balnas Kamanos ir žąslai Kita Raitėlio apranga Jojimo disciplinos Konkūras Žymiausi konkūro raitėliai Lietuvoje Šaltiniai.

Balną sudaro medinis, metalinis ar plastikinis karkasas aptrauktas oda su minkštomis pagalvėlėmis. Gerai pritaikytas balnas turi remtis visu pagalvėlių plotu į arklio nugarą, bet neliesti jo gogo. Įvairioms sporto šakoms naudojami skirtingų konstrukcijų balnai, tačiau jų visų pagrindinė funkcija—apsaugoti arklį ir suteikti raiteliui patogumo. .

Kilpdiržiai ir balnakilpės (kilpos) — atrama raitelio kojoms jojant. Kilpdiržiai dažniausiai gaminami iš natūralios odos, su stipriomis sagtimis ir tvirtinami prie balno. Lengvai reguliuojamas ilgis.

Pobalnis2. Guga3. Pavarža4. Sėdynė5. Atrama 6. Viršutinis atlapas 7. Balnakilpė8. Kilpdiržis 9. Vieta raitelio kelėnui.

Kamanos ir žąslai – tai pats paprasčiausias inventorius arkliui suvaldyti. Kamanos dažniausiai būna odinės, sudarytos iš įvairių dirželių, sujungtų sagtimis. Yra įvairių tipų. Pagrindinė jų funkcija – išlaikyti žąslus arklio burnoje. (yra ir bežąslių kamanų).

Kapsulė padeda išlaikyti žąslus žirgo nasruose reikiamoje vietoje ir geriau valdyti žirgą, tačiau ne visos kamanos ją turi. Kapsulę sudaro du šoniniai diržai, kuriais ji prisegama prie kamanų, ir vienas arba du diržai, juosiantys žirgo snukį. Ji neleidžia žirgui per daug išsižioti, visaip kraipyti apatinį žandikaulį, permesti liežuvį per žąslus ir t.t. Yra įvairių rūšių.

  • Kūno kultūra Skaidrės
  • MS PowerPoint 4700 KB
  • 2016 m.
  • 38 puslapiai (1186 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Žirgų sportas
    10 - 6 balsai (-ų)
Žirgų sportas. (2015 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/zirgu-sportas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 16:13
×