Žirnių auginimo rezultatų statistinė analizė ir prognozavimas


Zirniu auginimas. Zirniu auginimo technologija. Zirniu sodinimas. Zirniu derlingumas. Zirniu auginimas lietuvoje. Darzo zirniai. Kaip auginti žirnius. Žirnių daiginimo uždavinys su hipoteze. Žirnių derlius prognozavimas. Kauno auginami paseliai.

Įvadas. Statistiniai duomenų apie žirnius šaltiniai ir analizės metodai bei būdai. Statistiniai duomenų apie žirnius šaltiniai. Statistinių duomenų apie žirnius analizės metodai ir būdai. Žirnių auginimo rezultatų statistinė analizė. Kauno apskrities visų ūkių žirnių plotų statistinė analizė. Kauno apskrities visų ūkių žiirnių derliaus statistinė analizė. Kauno apskrities visų ūkių žirnių derlingumo statistinė analizė. Žirnių auginimo rezultatų prognozavimas. Kauno apskrities visų ūkių žirnių plotų prognozavimas. Kauno apskrities visų ūkių žirnių derlingumo prognozavimas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Dėl žirnių kilmės vieningos nuomonės nėra. Vieni autoriai teigia, kad jie kilę iš afrikos, kiti jų tėvyne laiko pietų rusiją, krymą, kaukazą, juodosios jūros pakrantes, vidurinę aziją, indiją, iraną ir etiopiją, kadangi šiose vietose iki šiol auga laukiniai žirniai. Šveicarijoje žirniai buvo auginami akmens amžiuje. Daug buvo auginama senojoje indijoje ir senojoje kinijoje, kur buvo laikomi derlingumo ir turtingumo simboliu (žirniai – sodinimas, auginimas ir paruošimas, 2009).

Lietuvoje žirniai dvaruose auginti jau ix – xiii a. Iš pradžių buvo paplitę dirviniai žirniai, o dabar mūsų sklypuose auginami tik daržo žirniai, kurių sėklos baltai gelsvos arba žalsvos spalvos, o žiedai balti (sėjamasis žirnis, 2009).

Žirniai, kaip ir kiti ankštiniai augalai, yra maistingi, koloringi. Juose yra cukraus, krakmolo, azotinių medžiagų, celiuliozės, vitaminų. Taip pat juose gausu kalio, magnio, fosforo, geležies ir kalcio druskų.

Lietuvoje 2009 metais buvo išauginta 50,3 tūkst. T žirnių. Išauginto derliaus kiekis priklauso nuo derlingumo ir pasėlių ploto. Derlingumui didelės reikšmės turi natūrali žemės kokybė bei žemdirbio investicijos (trąšos, tobulesnės technikos panaudojimas ir pan. ), bei klimatinės sąlygos. Lietuvai, kuri beveik neturi kitų gamtos turtų, išskyrus palankias gamtines sąlygas ir senas tradicijas, reikia tobulinti savo ūkius ir investuoti į naujas technologijas, kad didinti derlių bei derlingumą.

Darbo tikslas – išanalizuoti žemės ūkio statistikos teorijos, prognozavimo pagrindų teorines žinias ir pritaikyti jas, nagrinėjant praktinius klausimus. Išnagrinėti kauno apskrities visų ūkių auginamų žirnių pasėlius, derlių ir derlingumą, bei atlikti kauno apskrities visų ūkių žirnių plotų, derliaus ir derlingumo prognozavimą.

Uždaviniai:

Surinkti literatūrą ir statistinę informaciją nagrinėjamu klausimu, ją susisteminti, išanalizuoti ir padaryti išvadas.

Išnagrinėti visų ūkių auginamų žirnių statistinės apskaitos tvarką.

Išanalizuoti 2005 -2009 metų kauno apskrities visų ūkių auginamų žirnių pasėlius, derlių ir derlingumą.

Apskaičiuoti analizuotų rodiklių perspektyvas, remiantis 2005 -2009 metų duomenimis.

Tyrimo objektas – kauno apskrities (birštono, jonavos r. , kaišiadorių r. , kauno r. , kėdainių r. , prienų r. , raseinių r. Savivaldybių) visi ūkiai.

Tiriamas dalykas – visų ūkių auginamų žirnių pasėliai, derlius ir derlingumas.

Tiriamas laikotarpis – 2005 -2009 metai.

  • Matematika Bakalauro darbas
  • Microsoft Word 127 KB
  • 2012 m.
  • 37 puslapiai (10251 žodžiai)
  • Vika
  • Žirnių auginimo rezultatų statistinė analizė ir prognozavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Žirnių auginimo rezultatų statistinė analizė ir prognozavimas. (2012 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/zirniu-auginimo-rezultatu-statistine-analize-ir-prognozavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 12:09
×