Živ virusas


Įvadas. Živ virusas. Žmogaus imunodeficito viruso infekcijos. ŽIV perdavimo būdai. Pacientų rizikos grupė nuo kurios galima užsikrėsti ŽIV. Kaip elgtis, darbe įvykus nelaimingam atsitikimui. Kas yra antikūnai ir antigenai. Infekcijos šaltinis. Profilaktika. Kuo ŽIV skiriasi nuo AIDS? Statistika Lietuvoje. Žinomų žmonių požiūris apie ŽIV/AIDS. Taip ir ne apie AIDS. Svarbūs faktai apie ŽIV. Išvados. literatūra.

Temos aktualumas ir naujumas. Pasaulyje nėra nė vieno lytiškai santykiaujančio žmogaus, kuris galėtų tvirtai pasakyti ,, Man ŽIV negresia.‘‘ Užsikrėsti ŽIV gali kiekvienas, tai nepriklauso nuo lyties, išsilavinimo, turto, gyvenamosios vietos.

ŽIV viruso infekcijos požymiai.

ŽIV infekcija yra liga, kuri neturi jai būdingų požymių ar sindromų kaip daugelis kitų infekcinių ligų. Užsikrėtus šios ligos sukėlėju, patogeninis procesas praeina keletą ligos laikotarpių, kuriems būdinga savotiška serologinių rodiklių dinamika. Dažniausiai ligonį ima varginti atsiradę lemfadenopatijos požymiai, kurie išlieka ilgiau nei 3 mėnesius. Vėliau atsiranda vadinamieji, su AIDS liga susiję kompleksiai, kurie taip pat neturi ypatingų, tik šiai ligai būdingų požymių. Užsikrėtus ŽIV infekcija, iš pradžių bendrasis ligonio fizinis ir profesinis aktyvumas nepakinta. Vėliau, ligai progresuojant, jis mažėja, žmogaus galimybė silpsta.

Darbo tikslas. Išsiaiškinti kas yra ŽIV virusas ir jo užsikrėtimo būdus.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti ŽIV viruso sąvoką.

2.Susipažinti su ŽIV viruso plitimo būdais.

3.ŽIV profilaktika.

4.Kas yra ŽIV viruso sukėlėjas.

5.Išsiaiškinti kuo skiriasi ŽIV nuo AIDS.

6.Išsiaiškinti kas yra antikūniai ir antigenai.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 141 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (2423 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Živ virusas
    10 - 4 balsai (-ų)
Živ virusas. (2014 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/ziv-virusas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:26
×