ŽIV viruso nešiojimas ir AIDS atvejai Lietuvoje Ligos simptomai odoje


Įvadas. Paciento situacija ir ligos analizė. Ligos etiologija. Ligos eiga. Ligos paplitimas Lietuvoje. Ligos gydymas. Išvados. Naudota literatūra.


AIDS – tai liga, kuri nepasireiškia iškart, jei aptikti kartais prisireikia net 10 metų, todėl ir norima skatinti visus vis atlikti pakartotinus tyrimus. Kuo ankščiau liga yra aptinkama, tuo didesnė tikimybė ją pristabdyti, pasiekti, kad nebūtų pasireikšta.

Į gydymo įstaigą atėjo pacientas su aukšta kūno temperatūra , jis smarkiai karščiavo, jo kūno temperatūra siekė iki 39laipsnių karščio. Tai buvo vyras, 32 metų, jaunas ir sportiškas, iš pažiūros sveikas ir gyvenimu tik pradėjęs džiaugtis asmuo. Atėjęs į istaigą teigė, kad apsikrėtė gripu, kuriam išgydyti reikalinga gydytojo pagalba. Pacientas numojęs ranka ir pasakęs, kad jam nieko rimto nėra, paprašė daktaro išrašyti stipresnių tablečių, kurios padėtų sumažinti kūno temperatūrą. Vyriškis skubėjo greičiau išeiti iš ligoninės, nenorėjo su niekuo leistis į kalbas. Tačiau, susirūpinęs gydytojas pradėjo domėtis apie kitus pasireiškiančius negalavimo simptomus, paprašė paciento pasidaryti kraujo tyrimą. Visi išvardinti simptomai tęsėsi jau ilgą laiką ir nuolat pasireikšdavo vis stipriau. Vyras skundėsi raumenų, sąnarių skausmais, mieguistumu, nuolatiniu pervargimu, greitu kūno masės mažėjimu .Jis teigė, kad visas nuovargis nuo didelio darbo krūvio, miego trukumo ir neigė, bet kokią kitą galimą diagnozę. Tačiau atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad vyras neserga gripu, deja, tai daug rimtesnė priežastis. Tyrimai parodė, kad jam pasireiškė ilgai delsę AIDS požymiai. Buvo nustatyta, kad vyras užsikrėtęs daugiau negu šešerius metus, todėl nedelsiant buvo imtasi gydymo

Tyrimo metodas. Lietuvos AIDS centro ŽIV/AIDS statistinės duomenų bazės retrospektyvioji analizė.

Išvados. ŽIV perdavimo iš motinos vaikui profilaktika Lietuvoje prieinama ir taikyta apie 80proc. atvejų. 2007m. nustatytas pirmasis ir vienintelis iki 2009m. perinatalinio ŽIV perdavimo atvejis.

Vilma Uždavinienė Lietuvos AIDS centre dirbo nuo 1994m. iki 2009m. Tarptautinės AIDS draugijos, Europos AIDS klinikinės draugijos narė. 4 mokomųjų metodinių priemonių, daugiau kaip 30 mokslinių straipsnių, tezių ir publikacijų bendraautorė. Domėjimosi sritys – ŽIV diagnostika, gydymas ir profilaktika, ŽIV užsikrėtusiųjų priežiūra, ŽIV infekcijos iš motinos vaikui perdavimas.

Ši liga pasireiškia daugelio gyvybei pavojingų ligų arba sindromų.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2108 žodžiai)
  • Juste
  • ŽIV viruso nešiojimas ir AIDS atvejai Lietuvoje Ligos simptomai odoje
    10 - 2 balsai (-ų)
ŽIV viruso nešiojimas ir AIDS atvejai Lietuvoje Ligos simptomai odoje. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ziv-viruso-nesiojimas-ir-aids-atvejai-lietuvoje-ligos-simptomai-odoje.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 14 d. 18:29
×