Žmogaus anatomija skaidrės


Biologijos skaidrės. Žmogaus anatomija. Anatomija tai. Biologija, mokslas apie gyvus sutvėrimus. Anatomijos pavadinimas. Anatomijos pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio anatemne. Mūsų laikų anatomiją. Žmogaus anatomija glaudžiai siejasi su kitu morfologijos mokslu – fizine antropologija. Anatomija – vienas seniausių biologijos mokslų. Anatomija yra visų klinikinių disciplinų pagrindas,formuojantis būsimų medikų bendraklinikinę galvoseną. Anatomijos istorija. Anatomijos ištakos siekia. Anatomijos raida. Žmogaus anatomijos raida. Beveik tuo pačiu. Kinų anatomijos žinios ir mistika buvo glaudžiai susijusios mesopotamijos. Antikinėje graikijoje klestėjo kūno kultas. Hipokratas (. Šiuolaikinės anatomijos kūrėjas – andre vezalijus paskelbė klasikinį anatomijos veikalą. Anatomija Lietuvoje. Pradžia susijusi su. 1842 m caro. Visų Lietuvos mokslų, tarp jų ir anatomijos. Prof salezijus. Prof s. Anatomijos vardynas – terminologia anatomica. 1998 m atspausdintas. Žmogaus kūno organizacija. Ląstelinis lygis audinių lygis organų.


Biologija, mokslas apie gyvus sutvėrimus, susideda iš dviejų kamienų:morfologinių mokslų, kurie aprašo jų kūno formą bei sąrangą, ir fiziologinių, kurie nagrinėja jų funkciją. morfologiniams mokslams priklauso ir anatomija, o jos tyrimo objektas gali būti augalai, gyvuliai ir žmogus.

Mūsų laikų anatomiją galima apibūdinti kaip mokslą apie sveiko žmogaus kūno formą ir sąrangą, organų ir jų sistemų struktūrą, jų raidą, lytines ir individualias ypatybes.

Anatomijos ištakos siekia gilią senovę akmens amžiaus žmogui gyvulių ir savo kūno pažinimas pirmiausia buvo gyvybiškai svarbus išlikti kovoje už būvį mokslinė anatomija prasideda žiniomis, užrašytomis mesopotamijos dantiraščiu molio plokštelėse, datuojamos apie 4000m.pr. kr.

Žmogaus anatomijos raida susijusi su medicinos žinių kaupimu tam tikrų anatominių žinių buvo sukaupusios senosios tautos; bet tai buvo atsitiktiniai pastebėjimai aukojimų metu, ruošiant maistą, medžiojant, balzamuojant lavonus.

Beveik tuo pačiu metu kinų kultūra paliko ikonografinių ir rašytinių paminklų iš anatomijos kinų akupunktūros morfologinio pagrindo neatskleidė ir šiuolaikinis mokslas! senovės kinai, remdamiesi ne skrodimais, kurie buvo draudžiami, o veikiau nuovoka, nustatė gyvybinių taškų ir meridianų sistemą.

  • Biologija Skaidrės
  • 2014 m.
  • Raminta
  • 20 puslapių (551 žodis)
  • Biologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 42 KB
  • Žmogaus anatomija skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Žmogaus anatomija skaidrės. (2014 m. Spalio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogaus-anatomija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:48