Žmogaus atminties mechanizmas


Biologijos skaidrės.

Atmintis yra viena svarbiausių ir pagrindinių smegenų funkcijų. Atmintis yra sudaryta iš kelių procesų įsiminimo. Trumpalaikė - Darbinė atmintis. Trumpalaikėje atmintyje, kuri yra kasdienės žmogaus veiklos pagrindas. Trumpalaikė atmintis yra labai sudėtinga ir reikalauja aktyvios sąveikos tarp pojūčių. Nors dėl šio trumpalaikės atminties veikimo modelio mokslininkai ginčijasi. Ilgalaikė atmintis. Ilgalaikė atmintis – gerokai sudėtingesnė. Už tam tikras ilgalaikės atminties formas yra atsakingos konkrečios MTL (mažo tankio lipoproteinai) sritys. Ilgalaikę atmintį galima palyginti su kompiuterio atminties įrenginiu. Atminties sutrikimai. Atmintis silpnėja nebūtinai dėl senatvės. Atminties gerinimas. Atminčiai sugrąžinti nėra skirti gydimo būdai. Įdomūs faktai apie atmintį. Kada atsiranda pirmieji. Melą prisimename geriau? Luizianos universiteto mokslininkai atliko tyrimus ir nustatė. Muzika - Klausantis muzikos, suaktyvėja nepaprastai daug įvairių smegenų zonų. Smegenys vis dar. 2008 metais buvo paaukotos smegenys mokslui. Naudoti šaltiniai. Saugokime save, gyvenkime taip.


Atmintis silpnėja nebūtinai dėl senatvės, atminti silpnina: stresas, dehidratacija, netinkama mityba, ligos taip pat gali pakenkti alkoholis, netinkami vaistai ir tai tik keletas atmintį silpninančių priežasčių. Atminties praradimas yra išvengiamas dalykas. Žmonės gyvenantis aktyvesnį gyvenimą tiek fizinį tiek intelektualinį, mažiau skundžiasi atminties sutrikimais. Labai svarbu yra bendravimas su žmonėmis, nes nuolat atgaiviname prisiminimus , o prisimenamos detalės stiprina atmintį. Susilpnėjusi atmintis dažniausiai nebepasitaiso, nebent atmintis sutriko dėl kažkokios ligos, kuria išgydžius dažniausiai atmintis sugrįžta savaime.

Smegenys vis dar yra didžiulė mįslė, todėl bandymai vis dar atliekami. Dėl didelio žmonių noro padėti kitiems atminties sutrikimų turintiems žmonės, vis dažniau yra atliekami bandymai su atminties sutrikimų turėjusių, mirusių žmonių plonu smegenų sluoksniu.

2008 metais buvo paaukotos smegenys mokslui. Hery Molaisonas po mirties norėjo, kad jo smegenys pasitarnautu mokslo labui.

Saugokime save, gyvenkime taip, kad nekenktume savo organizmui. Sveikas organizmas – laimingas žmogus, laimingas žmogus – sveikos smegenys ir puiki atmintis.

 • Biologija Skaidrės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Iieeev
 • 18 puslapių (1486 žodžiai)
 • Kolegija
 • Biologijos skaidrės
 • MS PowerPoint 1123 KB
 • Žmogaus atminties mechanizmas
  10 - 1 balsai (-ų)
Žmogaus atminties mechanizmas. (2017 m. Birželio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogaus-atminties-mechanizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:24