Žmogaus biomechanika


Biomechanikos ypatumai. Biomechanikos pritaikymas. Zmogaus mases centras. Atskiru kuno segmentu mases skaiciavimas. Atskirų kūno segmentų ilgių skaičiavimas. Biomechanika tai. Žmogaus judejimo kinematiniai rodikliai. Kuno biomechanika. Ką nagrinėja sporto biomechanika. Ką nagrinėja sporto ir fizinių pratimų biomechanika.

Įvadas. I dalis. Antropometrinių rodiklių skaičiavimas. Individualūs duomenys: masė ir ūgis. Kūno padėties schema. Atskirų kūno segmentų ilgių skaičiavimas. Atskirų kūno segmentų masių skaičiavimas. Atskirų kūno segmentų masės centrų nustatymas. Atskirų segmentų masės centrų koordinačių skaičiavimas pasirinktos atskaitos sitemos atžvilgiu. Viso kūno masės centro koordinačių skaičiavimas. Ii dalis. Inercijos momentų skaičiavimas. Inercijos momento skaičiavimas. Kūno segmentų inercijos momentų apie masės centrus skaičiavimas. Viso kūno inercijos momento skaičiavimas. Iii dalis. Kinematiniai ir dinaminiai šuolio į aukštį rodikliai. Kūno masės centro (mc) pagreičio šuolio į aukštį metu matavimas. Atramos reakcijų jėgos charakteristikos laike. Kūno masės centro (mc) greičių ir poslinkių skaičiavimas. Šuolio į aukštį kinematinių rodiklių skaičiavimas. Šuolio į aukštį dinaminiai rodikliai. Apibendrinimai ir išvados. Literatūra.

Biomechanika – mokslas apie gyvūnų, tuo pačiu ir žmogaus, organų mechanines savybes ir aktyvius judesius, grindžiamas mechanikos dėsniais, anatominiais ir fiziologiniais gyvo organizmo ypatumais. Tai pagrindinių mechaninių principų ir dėsnių pritaikymas analizuojant gyvų organizmų judėjimą. Kadangi šis mokslas labai platus, skiriamos kelios jo kryptys.

Bendroji biomechanika – tai gyvūnų aktyvių judesių, jų vidaus organų mechaninės veiklos tyrimai bei įvairių mašinų ir prietaisų kūrimas, remiantis judėjimo tyrimo rezultatais.

Žmogaus biomechanika – bene plačiausia bendrosios biomechanikos dalis. Jai priklauso ir žmogaus atramos ir judėjimo organų sistemos mechaninės veiklos tyrimas, širdies mechaninio darbo ir kraujotakos modeliavimas, naudojamas kuriant dirbtinės kraujo apytakos aparatus ir dirbtines mechanines širdis. Biomechanikos duomenys taikomi odontologijai, ortopedijai, traumatologijai.

Sporto ir fizinių pratimų biomechanika – biomechanikos mokslo dalis, kurios esmė – remiantis mechanikos dėsniais nagrinėjami žmogaus judėjimo ypatumai fizinių pratimų metu, tiriama sportininko judėjimo veikla, susidedanti iš tarpusavyje glaudžiai susijusių judesių. Taip pat sporto biomechanika nagrinėja biologines ir mechanines judėjimo priežastos, jų įtaką judėjimo veiksmams atlikti. Pagrindinis sporto biomechanikos uždavinys – jėgos panaudojimo, atliekant fizinį pratima, veiksmingumo vertinimas. Judesiai nagrinėjami norint nustatyti, nuo ko priklauso jų veiksmingumas, kokiomis sąlygomis ir kaip geriau juos atlikti. Kadangi judesių ypatumai priklauso nuo individualių žmogaus kūno savybių, todėl sporto biomechanika pirmiausia nagrinėja atramos ir judėjimo oragnų sistemą, mechanines jos savybes ir funkcijas, atsižvelgiant į kūno sudėjimą, amžių, lytį ir treniruotumą.

Geriausių sportinių rezultatų žmogus gali pasiekti tobulai valdydamas judesius ir jų sistemas, racionaliai pritaikydamas juos prie funkcinių savo organizmo galimybių, t.y. jis turi sukurti racionalią sportinę techniką.

Antropometrija – fizinės antropologijos šaka, nagrinėjanti žmogaus kūno fizinius duomenis – išmatavimus ir proporcijas, siekant suprasti žmonių fizinę įvairovę, skirtumus tarp individų ir grupių. Šių duomenų reikia įvairioms pramonės šakoms, gaminančioms įrengimus medicinai, sportui, neįgaliesiems ir t.t. dažnai tam užtenka įprastų ilgio, ploto, tūrio ir masės matavimų.

  • Microsoft Word 240 KB
  • 2013 m.
  • 25 puslapiai (2668 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pavel
  • Žmogaus biomechanika
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmogaus biomechanika. (2013 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-biomechanika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 07:52
×