Žmogaus charakteris


Zmogaus savybiu sarasas. Charakterio savybiu sarasas. Neigiamos zmogaus savybes. Neigiamos charakterio savybes. Charakterio bruozu sarasas. Zmogaus neigiamos savybes. Charakterio savybes sarasas. Savybiu sarasas. Neigiamos zmoniu savybes. Zmogaus charakterio bruozai.

Įvadas. Plačiau apie charakterį. Žmogaus charakterio koregavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Charakteris – visuma asmenybės savitų individualių psichinių savybių, uždedančių antspaudą jos elgsenai ir pastovių žmogaus elgesio ypatybių visuma, kuri išreiškia jo santykį su kitais žmonėmis ir su pačiu savimi, savo veiksmais.

Pasaulyje gyvena daugiau nei 7mlrd. Žmonių ir visi jie skirtingi. Turbūt nerastum dviejų tokių pačių žmonių, kurie būtų vienodi ne tik išvaizda, bet savo temperamentu, charakteriu.

Charakterio pradmenis žmogus įgyja gimdamas, vėliau jie yra vystomi ir veikiami aplinkos kurioje jis gyvena. Suaugus, galiausiai susiformuoja charakteris, tačiau dažnai jį sudaro ne tik teigiamos, bet ir neigiamos savybės, apsunkinančios bendravimą su aplinkiniais. Neretai žmonės nori atsikratyti savo neigiamų savybių. Bet ar tai įmanoma? Apskritai, ar yra būtinybė koreguoti žmogaus charakterį?

Susiformavusios neigiamos charakterio savybės (pyktis, pavydas, egoizmas, gobšumas) sukelia nemažai bendravimo problemų. Žmogus, turintis tokių savybių, dažnai konfliktuoja, rezga intrigas ir kerštauja. Tokių veiksmų pasekmės verčia susimąstyti, ar nebūtų geriau pakoreguoti savo charakterio savybės?

Ilgai buvo linkstama manyti, kad suaugusio žmogaus charakteris nesikeičia; kai mūsų asmenybė susiformuoja, išryškėja stipriosios ir silpnosios jos savybės, ir su tuo tenka taikstytis visą gyvenimą. Ir jei nuo vaikystės žmogus buvo ramus, jokia gyvenimiška patirtis nepavers jo vietoj nenustygstančiu akiplėša.

Neretai pasitaiko, kad neigiamos žmogaus savybės, kliudo gerai sutarti su kitais žmonėmis bei pačiu savimi. Tada reikia pasiryžti koreguoti savo charakterį, o tai padaryti nėra lengva. Reikia didelio noro ir valios, kad pakeistum savo charakterio savybes.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai
  • Irma
  • Žmogaus charakteris
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogaus charakteris. (2012 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-charakteris.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 17 d. 16:22
×