Žmogaus egzistencija: Gyvenimas ir mirtis


Gyvenimas ir mirtis. Ar žmogaus egzistacija. Tai į šiuos klausimus galime atsakyti tik įsigilinę į mirties sampratą įvairiose religijose. Kultūros pažinimas padės formuotis mūsų pasaulėžiūrai. Aš jau numiriau visomis mirtimis ir dar kartą visomis mirtimis numirsiu. Religijos. Krikščionybė Islamas Induizmas Budizmas Judaizmas. Krikščionybė. Krikščioniai tiki mirusiųjų prisikėlimu. Dievo įstatymų. Tikintieji turi laikytis Dešimt Dievo įsakymų. Neturėk kitų Dievų. Islamas. Musulmonai tiki, kad dabartinis gyvenimas yra tik išbandymas. Penki islamo principai. Dievas neatsiejamas nuo penkių būtinų apeiginių veiksmų. Šahada (Liudijimas) nėra jokio kito dievo. Induizmas. Induizmo atstovai tiki. Budizmas. Budistai tiki, kad atbusti arba nušvisti gali bet kuris žmogus. Budistinė meditacija suteikia laisvės dirbti su emocijomis ir situacijomis. Tikintys judėjai privalo laikytis 613 įstatymų. Nojaus įstatymai. Įsteigti teismus ir laikytis teisinės sistemos Nepiktžodžiauti prieš Dievą.


Ar žmogaus egzistacija baigiasi mirtimi? Ar yra žmogaus gyvenimas po mirties? Kas vyksta po to? Kokia gyvenimo ir mirties prasmė?

Tai į šiuos klausimus galime atsakyti tik įsigilinę į mirties sampratą įvairiose religijose. Atsakius į klausimus šiek tiek nurimsime, galiausiai padės įveikti baimę. Daugelis žmonių net bijo pagalvoti apie pomirtinio gyvenimą, o gal jo net nėra?

Kultūros pažinimas padės formuotis mūsų pasaulėžiūrai. Bandykime suprasti įvairių religijų požiūrį, gyvenimą po jos. Padėti šiuos svarstymus geriau padės H. Hesse eilėraštis:.

,,Aš jau numiriau visomis mirtimis ir dar kartą visomis mirtimis numirsiu, mirsiu medžio mirtimi miške, akmens mirtimi kalne žemės mirtimi slėnyje, lapo mirtimi šlamančioje vasaros žolėje ir vargana, kad ją kur bala, mirtimi žmogaus.‘‘ H. Hesse, Visos mirtys.

Krikščionybė 2. Islamas 3. Induizmas 4. Budizmas 5. Judaizmas.

1. Šahada (Liudijimas): nėra jokio kito dievo, tik Dievas (Alachas) ir Mahometas. 2. Salat (Malda): privaloma melstis penkis kartus per dieną. 3. Zakiat (Išmalda): privaloma aukoti vargšams, nes viskas ateina iš Alacho. 4. Saum arba Siyam (Pasninkavimas): musulmonai privalo pasninkauti per Ramadaną (devintą islamo kalendoriaus mėnesį), pasirinktinai kartas nuo karto.  5. Hadž (Piligrimystė): bent kartą per gyvenimą privaloma piligriminė kelionė į Meką, ji turi būti per dvyliktąjį islamo kalendoriaus mėnesį.

  • MS PowerPoint 1420 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (870 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deimantė
  • Žmogaus egzistencija: Gyvenimas ir mirtis
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmogaus egzistencija: Gyvenimas ir mirtis. (2019 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-egzistencija-gyvenimas-ir-mirtis.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 11:01
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo