Žmogaus intelektas


Įvadas. Žmogaus intelekto samprata. Intelektą teorijos. Įtakojantys veiksniai. Iq matavimas. Išvados. Literatūra.

Be to, Gardnerio kritikai klausia, ar iš tikrųjų yra prasmė visiems gebėjimams be jokių išlygų taikyti bendrąją intelekto sąvoką. Ar kai kurie, pavyzdžiui, verbaliniai ir samprotavimo gebėjimai, iš tikrųjų nėra svarbesni už kitus? Intelektas yra protiniai gebėjimai. Tie gebėjimai, be kurių galime išsiversti, kaip antai muzikiniai arba sportiniai, geriau laikytini talentu, o ne intelektu. Ar galima sakyti, kad žmonėms, stokojantiems sportinio talento, stinga intelekto?

Taigi, Howardas Garneri neigė bendrojo intelekto idėją. Jis pasiūlė išskirti aštuonias nepriklausomas intelekto rūšis:

Tačiau V. Legkausko knygoje teigiama, jog Howardas Gardneris (1983) pasiūlė, kad yra bent 7 daugmaž atskiri intelektai. Pirmi trys - kalbiniai sugebėjimai, loginis-matematinis mąstymas bei erdvinis mastymas - yra matuojami tradicinių intelekto testų. Tačiau prie jų Gardneris siūlo pridėti dar keturis. Muzikinis intelektas apibūdinamas gebėjimu gerai skirti/jausti garso aukštumą ir ritmą. Aukštu muzikiniu intelektu pasižymi, aišku, muzikantai, kompozitoriai ir pan. Kūno judesių intelektas yra gebėjimas gerai kontroliuoti savo kūno judesius ir tiksliai manipuliuoti daiktais. Aukštu kūno judesių intelektu pasižymi sportininkai, šokėjai, gimnastai ir pan. Viduasmeninis intelektas (arba emocinis intelektas) apibūdinamas kaip gebėjimas pastebėti savo emocines būsenas, gerai jas skirti ir panaudoti tokią informaciją savo veiksmams nukreipti. Tarpasmeninis intelektas (arba socialinis intelektas) yra gebėjimas pastebėti kitų žmonių poreikius, ketinimus ir emocines būsenas bei panaudoti šią informaciją prognozuojant jų elgesį.

Pagal Ceci Stephen J. amerikiečių psichologą intelektas priklauso ir nuo visuomeninės padietės. Štai IQ idėjos (Ceci):

IQ nedaro įtakos gimimo eiliškumas.

IQ kinta priklausomai nuo gimimo datos. Gimusių metų pabaigoje IQ žemesnis.

IQ siejasi su elementariais gebėjimais.

IQ kinta priklausomai nuo amžiaus.

Intelektas yra daugybinis veiksnys.

IQ priklauso nuo aplinkos.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (3743 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Žmogaus intelektas
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žmogaus intelektas. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-intelektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:24
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo