Žmogaus ir jo vertybių prieštaringumas šiandien


Žmogaus ir jo vertybių prieštaringumas šiandien.


Ilgai reikėtų kalbėti, norint atskleisti savo būties prasmingumą. Veikiausiai vis vien priartėtume prie savo žmogiškosios egzistencijos reikšmės nei prasmės. Visgi tektų pripažinti, jog daugiau veiklos skiriame savo įtakos, naudos, reputacijos ir įtaigos plėtimui nei savo sielos augimui. Ir tai įprasta bei gerai suprantama šiuolaikiniam žmogui, kadangi pirmieji išvardinti dalykai (įtaka, nauda, reputacija ir kt.) žmogui suteikia daugiau materialinio, apčiuopiamo pasididžiavimo džiaugsmo. O štai siela... Ne visi talentingi ją pajusti, tad šiuolaikinis žmogus net nemano turįs užsiimti tokiais „niekais“. Taip vis dažniau toldamas nuo prasmės, tai yra nuo paties savęs, širdies troškimų.

Tiesa aš galbūt ir sutinku, jog „kalnas pinigų“ yra reikšminga šiandiena. Dėl jų galime save aprūpinti geru būstu, prabangiai atrodyti, vairuoti puikų automobilį, turėti fiktyvių, įtakingų draugų (pinigai suteikia galimybė tokių įgyti), nupirkti žmonai kailinius, užtikrinti vaikams gerą ateitį... Bet ar susimąstome, jog neturėdami su kuo pasidalinti sukauptu „kalnu pinigų“ – nepajusime ir pilnaverčio džiaugsmo. Aš tik norėjau pasakyti, kad turėti pinigų yra iš tikrųjų netgi labai pravartu ypač kapitalistiniame amžiuje, tačiau tai neturi jokios prasmės, jeigu nesi pasiruošęs jais pasidalinti.

Kaip ir širdis, siela, meilė, tai, niekai, kai visa tai galima įgyti praktiškai. Žmogus išmoko taip gerai praktiškai optimizuoti savo gyvenimą, jog beveik viską išmoko įsigyti. Žinote ką savo knygoje apie tai pasakė Antuanas de Saint Egziuperi „žmogus nusiperka viską jau gatavą iš prekybininkų.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (998 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabija
  • Žmogaus ir jo vertybių prieštaringumas šiandien
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmogaus ir jo vertybių prieštaringumas šiandien. (2017 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-ir-jo-vertybiu-priestaringumas-siandien.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 08:08
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!