Žmogaus ir medžio paralelė H. Nagio eilėraščiuose


Medzio ir zmogaus paralele. Kodel azuolai vaizduojami kaip minia. Rasinys zmogaus ir medzio palyginimas henriko eilerasciuose. Henrikas nagys azuolai. Rašinys ,,žmogaus ir medžio paralelė.com h.nagio eilėraščių cikle,,.medžiai vėjuose".

Žmogaus ir medžio paralelė Henriko Nagio eilėraščiuose. Uždavinys. Aptarsime, kaip Henriko Nagio eilėraščiuose iš ciklo. Henrikas Nagys. H. Nagys – XX a. poetas, kritikas, literatūros ir dailės publicistas. Poetas pirmuosius savo eilėraščius išspausdino Lietuvoje 1937 m. H. Nagio eilėraščiams būdingas susimąstymas apie gimtąją žemę. Lietuvoje išėjusioje rinktinėje. Sąvokos. Palyginimas – dviejų daiktų arba reiškinių gretinimas. Beržai“. Su kuo šiame eilėraštyje gretinami beržai. Beržai eilėraštyje gretinami su gyvais žmonėmis – vaikais. Pajūrio pušys“. Su kokia gamtos stichija (oru, vandeniu. Pušys lyginamos su ugnimi, liepsna. Eglės“. Su kuo eilėraštyje lyginamos eglės. Eilėraštyje eglės lyginamos su liūdnomis. Ąžuolai“. Kodėl šiame eilėraštyje ąžuolai vaizduojami kaip minia. Ąžuolas.

Žmogaus ir medžio paralelė Henriko Nagio eilėraščiuose.

Aptarsime, kaip Henriko Nagio eilėraščiuose iš ciklo ,,Medžiai vėjuose“ kuriama žmogaus ir medžio paralelė.

H. Nagys – XX a. poetas, kritikas, literatūros ir dailės publicistas. 1944 m. pasitraukė iš Lietuvos į Vakarus.

Poetas pirmuosius savo eilėraščius išspausdino Lietuvoje 1937 m., moksleivių žurnaluose „Mokslo dienos“ ir „Ateitis“.

H. Nagio eilėraščiams būdingas susimąstymas apie gimtąją žemę, namus, jų ilgesys. Dažnai šios mintys ir jausmai siejami su gamtos vaizdais, žmogų lyginant su medžiu.

Lietuvoje išėjusioje rinktinėje ,,Sakalų valanda“ yra išspausdintas eilėraščių ciklas ,,Medžiai vėjuose“.

1. Su kuo šiame eilėraštyje gretinami beržai? Kodėl gretinimas toks įtikinamas? 2. Raskite dviejų gamtos reiškinių sugretinimą eilėraščio pradžioje. Išrašykite jį.

Beržai eilėraštyje gretinami su gyvais žmonėmis – vaikais. Gretinimas atrodo įtikinamas nes medžių šakos dėl išorinio panašumo yra lyginamos su žmogaus rankomis.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 5056 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (432 žodžiai)
  • Šarūnė
  • Žmogaus ir medžio paralelė H. Nagio eilėraščiuose
    10 - 7 balsai (-ų)
Žmogaus ir medžio paralelė H. Nagio eilėraščiuose. (2015 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-ir-medzio-paralele-h-nagio-eilerasciuose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 22:16
×