Žmogaus jautrumas – problema ar dovana?


Įvadas. Teorinė dalis. Kas yra jautrumas ir nuo ko jis priklauso? Kas yra superjautrumas ir introversija? Superjautrumą pagrindžiantys biologiniai tyrimai. Jautro žmogaus akimis. Publikacijų apžvalga. Genovaitė Petronienė. “Jautrus žmogus užgožiančiame pasaulyje”. Asta Budvytienė. “Didelis jautrumas – Dievo dovana ar problema?”. Išvados.


Taigi, šiandien pasistengsiu išanalizuoti visas teigiamas ir neigiamas jautro žmogaus puses, bei apžvelgti porą straipsnių, kuriuose psichologai išryškina jautrų žmogų.

Pasak autores, galima matyti jog jai teko bendrauti su žmonėmis, kurie mano jog jautrūs žmonės yra “antrarūšiai”. Apskritai, beskiatydama autorės straipsnį, supratau vieną dalyką: ji nuvertina introversiją ir superjautrumą, ir kartu bando pateisinti jautrius žmones ,lygindama su ekstravertais bei sakydama kad jų gyvenimas nėra toks jau ir blogas. Toks straipsnis nuteikė mane nelabai optimistiškai,nes jame buvo kalbama apie jautrių žmonių nepritapimą, nepripažinimą ir pan.

Tačiau noriu apžvelgti dar vieną straipsnį, kuriame jautrumas aprašomas iš kitos pusės.

Čia autorė taip pat lygina intravertą su ekstravertais, bet tai ji padaro linksmiau, parodydama jog superjautrūs žmonės yra ne ka prastesni žmonės, tiesiog reikalaujantys kitokio dėmesio. Perskaičius straipsnį pasidaro aišku, jog autorė, jautrumą laiko Dievo dovana, bet ne problema.

Apibendrindama, noriu pasakyti kad apžvelgus šiuos du straipsnius, galiu pasakyti jog jautrumas nėra neigiamas žmogaus bruožas. Ir tikrai introvertas nėra “antrarūšis” žmogus. Abi autorės labai tiksliai ir savaip apžvelgė šią itin jautrią temą, Ir nors pirmas straipsnis buvo labiau pesimistiškas, o antras – optimistiškas. Tačiau kaip bebūtų, jautrus žmogus – nėrablogas žmogus, tai tiesiog asmenybė reikalaujanti kitokio dėmeesio.

Į vieną aspektą galima pažiūrėti skirtingu kampu, todėl visada verta žiūrėti aplink.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2279 žodžiai)
  • Universitetas
  • Margarita
  • Žmogaus jautrumas – problema ar dovana?
    10 - 5 balsai (-ų)
Žmogaus jautrumas – problema ar dovana?. (2016 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-jautrumas-problema-ar-dovana.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 04:39
×