Žmogaus kalba atspindi jo gyvenseną ir vidinį pasaulį


Kalba- tai yra pagrindinė mūsų bendravimo su kitais žmonėmis priemonė. Kalbėdami mes keičiamės mintimis, išgyvenimais, perteikiame vieni kitiems įvairią informaciją. Tačiau kalba padeda mums ne tik bendrauti, ji bene labiausiai reprezentuoja žmogų, parodo jo išprusimą, leidžia pažvelgti į žmogaus vidinį pasaulį, jo vertybes bei charakterio savybes. Asmenybės išsilavinimas, intelektas, apsiskaitymas daro įtaką žmogaus kalbai. Žodyno gausumas, jo turtingumas dažnai atskleidžia kaip asmuo yra išprusęs. Kalba nėra įgimta. Tai žmonių kūrinys. Kiek asmuo prisidėjo prie savo asmenybės parengimo, kaip ją ugdė ir kiek pastangų tam įdėjo puikiai galime matyti žmogaus kalboje. Neretai mums kasdien tenka benrauti bent keliais skirtingais kalbos stiliais, kurie paprasčiausiai skirstomi į oficialųjį, pagarbųjį, paprastąjį arba buitinį. Kaip bebūtų, ryškiausiai žmogaus asmenybę atspindi buitinis stilius, nes juo kalbama su sau lygiais asmenimis, todėl nereikia rūpintis ar nepasakei kažko negero, nemalonaus, žeidžiančio, esi laisvas ir nesuvaržytas, todėl kalba esant įprastoje gyvenimiškoje aplinkoje ir atspindi tikrąjį asmenybės išugdymą, jos charakterį.

Kalba susijusi su dvasiniu žmogaus pasauliu, asmens vertybėmis. Pokalbio tema bene geriausiai apibūdina asmens vidinį pasaulį. Koks žmogaus vidinis pasaulis – tokia ir jo kalba. Dvasinio pasaulio pagrindą sudaro asmens vertybės, kuriomis ir vadovaujasi žmogus šiame pasaulyje. Vertybės paprastai yra tokie nuo visuomenės priklausomi objektai ir reiškiniai, kurie, patenkindami kuriuos nors žmogaus poreikius bei interesus, turi teigiamos reikšmės. Dauguma mano, jog vertybės yra šeima ir žmogų supanti aplinka, nes tiek šeima tiek aplinka įtakoja žmogaus būseną ir asmenybės formavimąsi. Taip pat manoma, jog vertybės yra reikalingos tam, kad žmogus išaugtų geras ir dvasingas, tuo pačiu, kad išmoktų skirti blogus ir gerus dalykus. Juk visai nesunku suvokti, kuo pokalbio pašnekovas remiasi gyvendamas ir kurdamas savo asmeninį gyvenimą. Egzistuodami galime vadovautis dviejų tipų verybėmis: žmogiškosiomis, tokiomis kaip meilė, ištikimybė, draugystė ir materialinėmis.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (599 žodžiai)
  • Raminta
  • Žmogaus kalba atspindi jo gyvenseną ir vidinį pasaulį
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogaus kalba atspindi jo gyvenseną ir vidinį pasaulį. (2014 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-kalba-atspindi-jo-gyvensena-ir-vidini-pasauli.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 08 d. 11:11
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo