Žmogaus kaulų sandara ir funkcijos


Žmogaus kaulų sandara ir funkcijos. Kaulų cheminė sudėtis. Kauliniai ir kremzliniai audiniai. Kaulinio audinio ląstelės iš arčiau. Kaulų sandara. Kaulų sandaros dalys. Kaulų rūšys. Kaulų augimas. Kaulų funkcijos. Papildomos funkcijos. Šaltiniai. Ačiū už jūsų dėmesį!

Sudeginus kaulą išdegė organinės medžiagos, o liko mineralinės medžiagos, kuriuos nulemia kaulų tvirtumą, trapumą.

Palaikytas acte kaulas tampa lankstus, nes ištirpsta mineralinės medžiagos ir lieka organinės.

Kaulų sudėtis. Kaulinis audinys- tai jungiamasis audinys, turintis labai kietą tarpląstelinę medžiagą. Kaulų tvirtuma sąlygoje joje susikaupęs kalcis ir kitos neorganinės medžiagos, sudarančio 2/3 kaulų masės. O lengvumą ir stangrumą – jos organiniai junginiai. Kaulinis audinys atsparus tempimui, spaudimui, išlaiko didelę apkrovą. Šias savybes lemia jame esančių organinių ir neorganinių medžiagų derinys.

Kremzlė 2. Kaulo aktyvioji medžiaga su raudonaisiais kaulų čiulpais. 3 Kaulo ertmė. Joje yra kraujagyslės. 4. Antkaulis. Jame nervai.

Kremzlinis audinys- Kremzlini audinį sudaro kremzlinės ląstelės ir stangri, elastinga tarpląstelinė sandara. Jame nėra kraujagyslių ir nervų. Kaulo aktyvioji medžiaga- panaši į kempinę, sudaryta iš raudonųjų kaulų čiulpų. Kaulo ertmė- joje yra kraujagyslės. Antkaulis- su kaulu suaugęs jungiamojo audinio sluoksnis. Jame ura daug kraujagyslių ir nervų.

Plokštieji kaulai sudaro akytoji medžiaga, kuria iš išorės dengia plona tankiosios medžiagos plokštelė. Tai stuburo slanksteliai, riešo, čiurnos kaulai.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 182 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (396 žodžiai)
  • Oktavijus
  • Žmogaus kaulų sandara ir funkcijos
    10 - 7 balsai (-ų)
Žmogaus kaulų sandara ir funkcijos. (2016 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-kaulu-sandara-ir-funkcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 20:45
×