Žmogaus kraujotakos organų sistema


Žmogaus kraujotakos organų sistema. Kraujotakos reikšmė. Palaiko pastovią organizmo vidaus terpę. Kraujotaka – kraujo tekėjimas organizme. Širdis. Širdis yra maždaug kūmščio dydžio. Širdies išorinė sandara. Širdies vidinė sandara. Širdį pertvara dalija į kairę ir dešinę puses. Vožtuvai ir jų funkcijos. Buriniai vožtuvai dengia angas tarp prieširdžių ir skilvelių. Kraujagyslės. Žmogaus organizme kraujagyslės yra trijų tipų – arterijos. Arterijos – tai. Venomis kraujas srūva. Širdies darbas. Širdis dirba cikliškai. Esant ramybės būsenai žmogaus širdis susitraukia 60 – 75 kartus per minutę.

Palaiko pastovią organizmo vidaus terpę; Išnešioja maisto medžiagas, hormonus ir deguonį; Perneša medžiagų apykaitos produktus; Iš audinių pro odą išskiria į aplinką šilumą; Reguliuoja vandens ir druskų pasiskirstymą organizme;.

Kraujotaka – kraujo tekėjimas organizme; Žmogaus kraujotakos sistemą sudaro širdis ir kraujagyslės (arterijos, venos ir kapiliarai).

Širdis yra maždaug kūmščio dydžio, netaisyklingo kūgio formos; Suaugusio žmogaus širdis sveria 250 – 300 g. Ji yra krūtinės ertmėje, šiek tiek pasisukusi į kairę pusę. Širdį gaubia jungiamojo audinio maišelis – širdiplėvė (perikardas). Jos vidinis paviršius išskiria serozinį skystį, kuris širdžiai teikia minkštą guolį ir tepą ją.

Širdį pertvara dalija į kairę ir dešinę puses, tai tuščiaviduris raumeninis organas. Širdį sudaro specifinis širdies ruožuotasis raumeninis audinys; Širdyje yra keturi skyriai – 2 viršutiniai plonasieniai prieširdžiai ir 2 apatiniai storasieniai skilveliai; Nors prieširdžiai už raumeningus skilvelius yra daug mažesni ir silpnesni, tačiau juose telpa tas pats kraujo tūris; Širdyje taip pat yra vožtuvai, nukreipiantys kraujo tėkmę ir neleidžiantys jam tekėti atbuline tėkme;.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2732 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (509 žodžiai)
  • Sandra
  • Žmogaus kraujotakos organų sistema
    10 - 7 balsai (-ų)
Žmogaus kraujotakos organų sistema. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-kraujotakos-organu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:07
×