Žmogaus kraujotakos sistema skaidrės


Žmogaus kraujotakos sistema. Kas tai? Kraujotakos sistema – viena iš organų sistemų. Kraujotakos sistemos funkcijos. Perneša limfą (venos) perneša anglies dvideginį iš audinių tarpų į plaučius. Kraujas (lot.  sanguis) – cirkuliuojantis jungiamasis audinys. Širdis (lot.  cor) – raumeninis, netaisyklingo kūgio formos. Širdies sandara. Širdis sudaryta iš keturių dalių Dviejų prieširdžių ir dviejų skilvelių. – viršutinė. Kraujagysė. Kraujagyslės – uždara vamzdelių sistema. Raudonai pažymėtos arterijos – tai kraujagyslės. Mažasis kraujotakos ratas - tai kraujo kelias iš dešiniojo skilvelio į kairįjį prieširdį. Didysis kraujo apytakos ratas - tai kraujo kelias iš kairiojo skilvelio į dešinį prieširdį. Kraujotakos ratų rūšys. Kraujotakos sistemos vystimasis. Kraujotaka formuojasi gemalo. Faktai. Kapiliarai maždaug 15 kartų plonesni už žmogaus plauką.


Kraujotakos sistema – viena iš organų sistemų, aprūpinanti organizmo ląsteles maisto medžiagomis ir pašalinanti nenaudingus apykaitos produktus. Žmogaus  kraujotakos sistemą sudaro: širdis, kraujagyslės ir kraujas. .

Perneša limfą; (venos) perneša anglies dvideginį iš audinių tarpų į plaučius; (venos) gamina antikūnus; perneša deguonį iš plaučių į audinius; (arterijos) padeda palaikyti pastovią kūno temperatūrą; aprūpina audinius maisto medžiagomis; išnešioja hormonus iš liaukų į kitas kūno dalis; (arterijos) perneša į inkstus medžiagų apykaitos produktus. (venos).

1 – viršutinė tuščioji vena 2 – plaučių kamienas 3 – pusmėnuliniai vožtuvai 4 – dešinysis prieširdis 5 – buriniai vožtuvai 6 – dešinysis skilvelis 7 – apatinė tuščioji vena 8 – aortos lankas 9 – plaučių arterija 10 – plaučių venos 11 – kairysis prieširdis 12 – kairysis skilvelis.

Raudonai pažymėtos arterijos – tai kraujagyslės, kuriomis kraujas teka iš širdies. Turi storas ir elastingas sieneles.Mėlynai pažymėtos venos – tai kraujagyslės, kuriomis kraujas teka į širdį. Jų sienelės yra plonesnės už arterijų sieneles. Kai kuriose venose yra vožtuvai, neleidžiantys kraujui tekėti atgal.Toliau nuo širdies stambios arterijos šakojasi į smulkesnes, o šios į ploniausias kraujagysles – kapiliarus.

Didysis kraujo apytakos ratas - tai kraujo kelias iš kairiojo skilvelio į dešinį prieširdį. Iš kairiojo skilvelio arterinis kraujas išstumiamas į aortą.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1318 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (905 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ugnė
  • Žmogaus kraujotakos sistema skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmogaus kraujotakos sistema skaidrės. (2016 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-kraujotakos-sistema-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 16:39
×