Žmogaus laikysena prievartos pasaulyje kalbėjimo potemė


Žmogaus laikysena prievartos pasaulyje. Dėstymas Pagrindinė mintis.


Laba diena, esu Vardenis Pavardenis iš (skaičius) klasės. Mano tema – literatūra. Potemė (skaičius) - žmogaus laikysena prievartos pasaulyje.

Mano kalbėjimo tikslas yra atskleisti tai, kaip žmogus laikosi prievartos pasaulyje.

Visu pirma, net ir sukrečiantys išgyvenimai nepakeičia tvirtos dvasios žmogaus. Jis tiesiog stengiasi prisitaikyti prie jų, nepaisydamas savo principų. Apie sunkius gyvenimo įvykius pasakoja garsus Lietuvos poetas, prozininkas, dramaturgas, teatrologas, literatūros ir tautosakos tyrinėtojas Balys Sruoga savo atsiminimų knygoje „Dievų miškas“. Pačiam rašytojui teko susidurti su baisiu įkalinimo ir laisvės atėmimo jausmu. Antrojo Pasaulinio karo metais Balys Sruoga buvo įkalintas fašistinėje koncentracijos stovykloje Štuthofe. Čia jis patyrė visą „nužmoginimo“ sistemą. Karo pabaigoje išgelbėtas iš lagerio rašytojas grįžo į Vilnių, bet čia jau neberado savo šeimos. Fiziškai ir dvasiškai išsekęs rašytojas gydėsi Birštone ir per du mėnesius parašė atsiminimų knygą „Dievų miškas“. Tai knyga apie koncentracijos lagerį. Pagrindinis veikėjas pasakoja, koks gyvenimas buvo už grotų: kaip elgėsi prižiūrėtojai, kokie buvo santykiai tarp kalinių, kokius darbus dirbo, kaip buvo vykdomos bausmės, koks buvo maistas ir labai daug pasakojimų apie mirtį. Daugybė paprastų, dorų žmonių, norėdami išgyventi lageryje, virto žudikais. Tačiau pasakotos nebuvo vienas iš jų. Jis liko nuoširdus ir padedantis kitiems žmogus. Šis kūrinys parodo, kaip net sunkiomis akimirkomis galima išlikti pačiu savimi. Tad, emociškai tvirto žmogaus nepalaužia net patys stipriausi išgyvenimai.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1169 žodžiai)
  • Mokykla
  • Brigita
  • Žmogaus laikysena prievartos pasaulyje kalbėjimo potemė
    10 - 6 balsai (-ų)
Žmogaus laikysena prievartos pasaulyje kalbėjimo potemė. (2016 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-laikysena-prievartos-pasaulyje-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:15
×