Žmogaus laisvės problema


Žmogaus teisės ir pareigos taisykles. Žmogaus laisvė referatas. Laisvės referatas.

Laisvės samprata. Laisvės esmė. Laisvės subjektas. Laisvės objektas. Laisvės vykdymas. Laisvė ir būtinybė. Laisvė kaip žmogaus kenozė. Literatūros sąrašas. A. Maceina žmogaus laisvės problemą (ir apskritai laisvės problemą) pradeda nagrinėti nuo laisvės sampratos. Kaip ją supranta autorius? Klausiama: ar laisvė egzistuoja, ar žmogus yra laisvas? Atsakoma: jei būtume nelaisvi, neturėtume laisvės sąvokos. Taigi, yra galimas toks klausimas: ką laisvė žmogui reiškia, kaip jis ją vykdo ar nevykdo, koks jos santykis su pasauliu ir su dievu; tačiau yra ir negalimas klausimas: ar ji yra žmogiškojo būvio tikrybė. Laisvė savo esme yra susijusi su asmeniu, todėl yra sunkiai nusakoma, nes asmuo giminės neturi, kitaip jis nebūtų vienintelis. Kalbant apie laisvę, dažnai jos esmę sujungiame su jos vykdymu, o laisvės vykdymas nepakankamai jungiamas su būtinybe, ir ji per greitai įvedama į protinę ar dorovinę sritį. Čia vėlgi iškyla begalė klausimų: kas yra absoliučiai savos galios arba laisvės nešėjas? Kas yra laisvas arba kas būna laisvai? K. Rahneris tą nešėją pavadino “subjektu”, tačiau šis terminas yra daugiareikšmis: visur jis yra kitoks ir net kitas. Vėl kyla kitas klausimas: kas yra tikrasis laisvės subjektas, kuriam laisvė ir yra būsena?

A. Maceina ˛mogaus laisvės problemą (ir apskritai laisvės problemą) pradeda nagrinėti nuo laisvės sampratos. Kaip ją supranta autorius? Klausiama: ar laisvė egzistuoja, ar ˛mogus yra laisvas? Atsakoma: jei būtume nelaisvi, neturėtume laisvės sąvokos.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (2065 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lionginas
  • Žmogaus laisvės problema
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žmogaus laisvės problema. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-laisves-problema.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 11:58
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo