Žmogaus mąstymo procesas ir pagrindinės investuotojų problemos


Psichologijos referatas. Žmogaus mąstymo procesas. Intuicija ir analitinis mąstymas. Investavimo psichologija. Kas lemia kainą. Kodėl darome klaidas. Baimė. Pagrindinės investuotojų klaidos. Išvados.


Pesimistiškas investuotojas nesitiki didelės grąžos, todėl investuoja pasyviai, prisiima mažiausią įmanomą riziką investuodamas į saugias turto klases arba investuoja mažas pinigų sumas, nors galėtų sau leisti daugiau. Tokios investicijos arba apskritai neatsipirks, arba neuždirbs tiek pinigų, kiek galėtų. Tokį rezultatą įtakoja tai, kad pinigus mažina infliacija. Pavyzdžiui, jeigu investicijų grąža buvo 2%, o infliacija 3%, tai reikštų, kad per tam tikrą laikotarpį investicijos ne tik neatsipirko, bet ir buvo patirtas nuostolis.

Svarbu žinoti, kad net ir stipriausios įmonės patiria sunkių laikotarpių. Tokiu atveju investicinis portfelis gali smarkiai nukentėti. Būtent dėl to visuomet reikia turėti bent keletą investicinių portfelių, kurie būtų kuo mažiau susiję, protinga investuoti į skirtiingas turto klases. Tokiu atveju bet kurio portfelio drastiškas sumažėjimas nepadarys didelės įtakos bendram portfelių rezultatui. Kitaip tariant, taip yra suvaldoma investavimo rizika.

Dažnai perkant ir parduodant investicijas galima sulaukti nepageidautinų nuostolių. Niekas negali tiksliai pranašauti rinkos kilimų ir kritimų, kad sukurtų laimėjimo strategiją. Net jeigu investuotojui ir pasisekė tai padaryti, reikia nepamiršti, kad mokestinė aplinka ir investavimo mokesčiai gali „apkramtyti“ tokį laimėjimą. Be to, finansų rinka kyla labai greitai, bet trumpai. Ir jeigu investuotojas nuspręstų pasitraukti iš rinkų, joms krintant, jis gali prarasti pelną, kurį kaupė metus. Negalima švaistyti laiko besistengiant sugudrauti rinkoje. Pergudrauti rinką yra neįmanoma. Investicijas reikia pirkti ir laikyti ilgą laiką.

Tai, kaip bus investuojama ateityje, dažnai yra sąlygojama ankstesnės investavimo patirties. Tarkime, akcijų pardavimo momentu jų vertė buvo išaugusi 20%. Bet vėliau akcijų vertė ir toliau nenustoja kilti. O tuomet investuotojas dažniausiai pagalvoja: „jei tik nebūčiau paskubėjęs“. Kitu atveju, kai nespėjama laiku parduoti savo akcijų ir, kritus jų vertei, prarandami pinigai, investitorius ir vėl pradeda gailėtis, jog laiku neįvertino situacijos. Jei toks investuojantis asmuo ir toliau nenustos gailėtis savo ankstesnių veiksmų, vėliau visa tai jam ims varžyti – jis greičiausiai pradės investuoti pernelyg atsargiai ir ilgai dvejos, priimdamas bet kokį sprendimą.

Investavimas – labai sudėtingas, nenuspėjamas, sunkus, daug psichologinių pastangų reikalaujantis darbas, todėl investuotojai dažnai padaro nedovanotinų klaidų. Daugiausia klaidų daro pradedantys investuotojai. Jų dažniausios klaidos: aiškaus tikslo neturėjimas, pernelyg optimistiškas, arba pernelyg pesimistiškas mąstymas, auksinės taisyklės „Elkis priešingai“ nepaisymas, nediversifikuotos investicijos, nesidomėjimas savo investicijomis, bandymas pergudrauti rinką. Labai dažnai tiek patyrusių, tiek pradedančių investuotojų klaidas lemia psichologiniai mąstymo veiksniai, tokie kaip pernelyg didelis pasitikėjimas, manymas, kad anksčiau vykę įvykiai nuosekliai kartosis, nenumatymas, kaip reikėtų reaguoti į pokyčius, nesugebėjimas susitaikyti su nesėkme, nuolatinis mąstymas apie savo praeities nesėkmes, polinkis rizikuoti yra pernelyg priklausomas nuo rinkų svyravimų, investuotojai nesėkmės atveju susikuria pasiteisinimus, todėl nepripažįsta savo klaidų.

  • Psichologija Referatai
  • 2013 m.
  • Agnė
  • 13 puslapių (3124 žodžiai)
  • Psichologijos referatai
  • Microsoft Word 329 KB
  • Žmogaus mąstymo procesas ir pagrindinės investuotojų problemos
    10 - 4 balsai (-ų)
Žmogaus mąstymo procesas ir pagrindinės investuotojų problemos. (2013 m. Lapkričio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogaus-mastymo-procesas-ir-pagrindines-investuotoju-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:57